• ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
  • اِسَّبِت ١٥ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Saturday 17 Aug 2019
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 151 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۵/۴/۸ - 14:06
مرگ 69 میلیون کودک بی گناه  تا سال 2030 در جهان
یونیسف اعلام کرد:‌

مرگ 69 میلیون کودک بی گناه تا سال 2030 در جهان

ما با یک انتخاب رو به رو هستیم، اکنون برای بهبود وضع این کودکان سرمایه گذاری کنیم یا اجازه دهیم که جهان ما به نابرابری و شکاف های بیشتر دچار شود.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی هشدار داد، با ادامه روندهای کنونی، تا سال 2030 میلادی 69 میلیون کودک زیر پنج سال بر اثر عوامل قابل پیشگیری جان خود را از دست خواهند داد.
به گزارش آفتاب صبح، ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیسف نوشت: این نهاد امروز (سه شنبه) در گزارش سالانه «وضع کودکان جهان»‌ تصویری تیره و تار از آینده کودکان فقیر جهان در صورتی که دولت ها، کمک کنندگان، شرکت ها و سازمان های بین المللی به تلاش ها برای رسیدگی به نیازهای آنان را شتاب نبخشند، به تصویر می کشد.
گزارش جدید صندوق کودکان سازمان ملل متحد همچنین حاکیست که با تداوم روندهای کنونی تا سال 2030 - زمان تعیین شده برای رسیدن به «هدف های توسعه پایدار» - 167 میلیون کودک در فقر به سر خواهند برد و 750 میلیون زن در سنین کودکی ازدواج خواهند کرد.
یونیسف تاکید می کند که انتخاب های درست در زمان حاضر و تمرکز بیشتر جهان بر مصائب کودکان محروم جهان می تواند از تحقق این پیش بینی جلوگیری کند.
«آنتونی لیک» مدیر اجرایی یونیسف خاطرنشان کرد: محروم کردن صدها میلیون کودک از فرصت عادلانه در زندگی علاوه بر تهدید آینده این کودکان، با ایجاد چرخه های محرومیت بین نسلی ، آینده جوامع آنان را نیز به خطر می اندازد.
وی افزود: ما با یک انتخاب رو به رو هستیم، اکنون برای بهبود وضع این کودکان سرمایه گذاری کنیم یا اجازه دهیم که جهان ما به نابرابری و شکاف های بیشتر دچار شود.
گزارش یونیسف حاکیست که در زمینه نجات جان کودکان و آموزش کودکان و همچنین مبارزه با فقر پیشرفت هایی به دست آمده بطوری که نرخ مرگ و میر جهانی کودکان زیر پنج سال از سال 1990 تا کنون به کمتر از نیم کاهش یافته، اما در عین حال خاطرنشان می کند که این پیشرفت ها نیز در مورد همه یکسان و برابر نبوده و احتمال مرگ فقیرترین کودکان جهان در زیر سن پنج سالگی همچنان دو برابر دیگران است.
گزارش یونیسف خاطرنشان می کند که این وضعیت در منطقه جنوب صحرای آفریقا وخیم تر است و در صورت ادامه روند کنونی ، منطقه جنوب صحرای آفریقا تا سال 2030 ، نزدیک به نیمی از 69 میلیون کودک در معرض مرگ زیر پنج سالگی و نیمی از 60 میلیون کودک محروم از تحصیل و 90 درصد از کودکان دچار فقر شدید را به خود اختصاص خواهد داد.

ارسال دیدگاه شما