• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • اِلخَميس ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Thursday 27 Jun 2019
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 50990 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۶/۱/۲۶ - 10:05
فاجعه پس از تماشای سیل در آذرشهر/مرگ 5 نفر و 32 مفقودی
آخرین آمار از سیل آذربایجان شرقی

فاجعه پس از تماشای سیل در آذرشهر/مرگ 5 نفر و 32 مفقودی

رئیس جمعیت هلال احمر آذرشهر با اشاره به تجمع تعدادی از خودروها در زیر پل غله زار آذرشهر برای تماشای سیل، گفت: متاسفانه سیل تعدادی خودرو را با خود برد.

رئیس جمعیت هلال احمر آذرشهر با اشاره به تجمع تعدادی از خودروها در زیر پل غله زار آذرشهر برای تماشای سیل، گفت: متاسفانه سیل تعدادی خودرو را با خود برد. تعداد خودروها و سرنشینان مشخص نیست.

به گزارش آفتاب صبح به نقل از تسنیم، عظیم نظری گفت: سه اکیپ برای جست‌وجوی مفقودان در حال تلاش هستند، تاکنون تنها یک خودروی پژو با 3 سرنشین کشته شده یافته ایم که تلاش برای یافتن باقیمانده مفقودان ادامه دارد.

یدالله اللهیاری فرماندار آذرشهر هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آذرشهر در پاسخ به تعداد خودروهای مفقود شده در سیل آذرشهر، گفت: متاسفانه بحران بی سابقه ای با این اتفاق پدید آمده که هنوز تعداد خودروها و افراد سرنشین این خودروها مشخص نیست و در حال جست‌وجو هستیم.

بر اساس اعلام شاهدان عینی بیش از 5 خودرو با سرنشینانش در حال تماشای سیل بودن که به یکباره موج دیگری از سیل آنها را غافلگیر کرده و با خود برد.

بارش شدید باران و سیل به ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد
رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی با اشاره به بارش سیل‌آسای باران در شهرستان‌های آذربایجان شرقی، گفت: با توجه به بارش شدید باران در بیشتر شهرستان‌های استان، به ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد.

علی هوشیار با اشاره به بارش سیل‌آسای باران در شهرستان‌های آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به بارش شدید باران در بیشتر شهرستان‌های استان، به 10 شهرستان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: شهرستان‌های تبریز، هشترود، بستان‌آباد، شبستر، اهر، مراغه، ورزقان، باسمنج، عجب‌شیر و آذرشهر در جریان بارش‌های سیل‌آسا متحمل خسارت شده‌اند به‌طوری که ریزش بخشی از جاده اهر - مشگین شهر که خسارت چندانی نداشت توسط عوامل راهداری شهرستان اهر پاک‌سازی شد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی به برآورد خسارت‌های اولیه سیل در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: سیل به پل‌ها و جاده‌های شهرستان هشترود 200 میلیون تومان، مراغه 600 میلیون تومان، خسروشاه 50 میلیون تومان، تبریز 50 میلیون تومان خسارت وارد شده که البته این خسارت‌های اولیه بوده که برآورد کرده‌ایم.

هوشیار با اشاره به اینکه خسارت عمده سیل در شهرستان‌های آذربایجان شرقی به پل‌ها و ابنیه فنی جاده‌ها وارد شده است، اضافه کرد: هم‌اکنون بارش شدید باران در تبریز ادامه دارد و در حال حاضر شاهد طغیان سیل در روستای بیرق و باران لو تبریز هستیم.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون تلفاتی جانی از سیل امروز آذربایجان شرقی گزارش نشده ولی خسارت مالی به پل‌ها و بخشی از جاده‌های استان وارد شده، این درحالی که است خوشبختانه هیچ یک از پل‌ها به طور صد درصد تخریب نشده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی بابیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش باران شدید در دو روز آینده نیز در استان دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها از جمع شدن و پارک خودروها در کنار رودخانه‌ها پرهیز کنند.

 

5 جان باخته و 32 مفقودی، آخرین آمار تلفات سیل در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی آخرین وضعیت سیل در استان و تلفات جانی ناشی از آن را تشریح کرد.

خلیل ساعی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بارش روز گذشته باران، باعث جاری شدن سیل در اکثر نقاط استان شد که این سیل خساراتی را به وجود آورد.   

وی افزود: در اثر جاری شدن سیل 20 نفر در شهرستان عجب‌شیر مفقود شده که تاکنون جسد پنج نفر از آنان پیدا شده است؛ همچنین پنج نفر نیز در این شهرستان مصدوم شدند که تحت مداوا قرار دارند.   

ساعی خاطرنشان کرد: 15 تا 17 نفر نیز در آذرشهر ناپدید شده‌اند که تاکنون جسدی در این شهرستان پیدا نشده است.   

وی با اشاره به چگونگی اسکان سیل زدگان، عنوان کرد: کسانی که خانه‌هایشان دچار آب گرفتگی شده و یا اینکه در اثر سیل تخریب شده است، با کمک جمعیت هلال احمر استان در مکان‌های امن اسکان یافته‌اند.     

ساعی در خصوص دیگر خسارات این سیل، عنوان کرد: در مرحله نخست نجات جان افراد برای‌مان مهم است و بعد از پایان عملیات امداد و نجات، نسبت به رفع خسارت ناشی از سیل اقدام خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه شما