• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • اِلخَميس ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Thursday 27 Jun 2019
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 106348 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷/۷/۸ - 13:25
آقایان دولت! اول شرایط را ثابت نگه دارید بعد وعده بهبود بدهید

آقایان دولت! اول شرایط را ثابت نگه دارید بعد وعده بهبود بدهید

الان در بازار مردم کالاها را نه بر اساس قیمت دلار کالاهای اساسی و سامانه نیما بلکه بر اساس قیمت‌های بازار آزاد می‌خرند.

واعظی رییس دفتر رییس جهور در تلویزیون اعلام کرد که «قیمت ارز قطعا پایین می‌آید و۷-۸ ماه دیگر از این شرایط عبور می‌کنیم»

به گزارش آفتاب صبح، مصطفی داننده در عصرایران نوشت: حرف‌های جناب واعظی امیدوار کننده است اما به شرطی که امید در جامعه قابل رویت باشد. پزشکان هم وقتی می‌خواهند به همراهان بیمار خود امید به بهبودی دهند صبر می‌کنند شرایط بیمار ثابت و رو به بهتر شدن باشد بعد به آنها می‌گوید که روند بیمار مثبت است و می‌توان  امید داشت که به زندگی برگردد.

کمتر دکتری حاضر است بدون ثبات بیمار، خبر از آینده او بدهد.

دوست داریم حرف‌های آقای واعظی باور کنیم اما نشانه‌ای از بهبود شرایط به مشام نمی‌رسد. این اولین باری نیست که مسؤولان از بهبود شرایط حرف می‌زنند اما نه تنها شرایط بهتر نمی‌شود بلکه هر روز به سمت بدتر حرکت می‌کند.

مردم چند ماهی است که وقتی به خرید می‌روند با قیمت‌های مختلف روبرو می‌شوند. دیگر مردم عادت کرده‌اند به خریدن کالاهایی که امروز یک قیمت است و فردا یک قیمت.

آقای رییس دفتر از پایین آمدن قیمت دلار سخن می‌گوید اما مردم سال‌هاست بالا رفتن قیمت دلار را دیده‌اند نه پایین آمدن آن را. از روزی که ترامپ از برجام خارج شده بسیاری از مسؤولان در سخنان خود وعده پایین آمدن دلار را دادند اما در عمل دلار بالا رفت که پاین نیامد.

الان در بازار مردم کالاها را نه بر اساس قیمت دلار کالاهای اساسی و سامانه نیما بلکه بر اساس قیمت‌های بازار آزاد می‌خرند. وقتی می‌روی خرید و می‌گویی چرا این جنس اینقدر گران است می‌گوید دلار 16 هزار تومان است نه 8 یا 4 هزار تومان.

همه ما دوست داریم شرایط به قبل از خروج آمریکا از برجام و یا بهتر از آن به قبل از سال 88 برگردد اما این فقط یک آرزوست.

به قول معروف با «حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی‌شود». الان حتی در شرایط ثبات هم قرار نداریم که امید داشته باشیم، قیمت‌ها پایین بیاید.

بیایید اول به مردم قول بدهید که دیگر حداقل شاهد بالا رفتن قیمت‌ها نباشند و بتوانید قیمت‌ها را کنترل کنید و اجازه گران فروشی را ندهید بعد وعده پایین آمدن بدهید.

آنقدر وعده داده شده است که دیگر این سخنان برای مردم باور پذیر نیست. امروز خیلی‌ها اگر مسؤولی بگوید ماست سفید است، باور نمی‌کنند و می‌گویند یک جای کار ایراد دارد.

همه ما می‌دانیم آمریکا در مسیر اقتصاد ایران در حال سنگ اندازی است و با این کار مسیر رود پیشرفت ایران را گرفته است اما سوءمدیریت از سوی مسؤولان کشور بیداد می‌کند و اول باید فکری به این حال مسؤولان خودمان کنیم بعد جناب ترامپ.

ارسال دیدگاه شما