• ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
  • اِسَّبِت ١٥ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Saturday 17 Aug 2019
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 116586 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - 12:57
آیت الله مکارم شیرازی: در اهواز برنامه‌های مذهبی عمیق اجرا کنید

آیت الله مکارم شیرازی: در اهواز برنامه‌های مذهبی عمیق اجرا کنید

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: اکنون وهابیت با پول‌های عربستان سعودی در حال دست و پا زدن است و به عقیده من دوران پایان عمر خود را سپری می‌کند.

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: اکنون وهابیت با پول‌های عربستان سعودی در حال دست و پا زدن است و به عقیده من دوران پایان عمر خود را سپری می‌کند.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از مهر؛ آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه دوشنبه در دیدار جمعی از طلاب مدارس علمیه اهواز که در مدرسه امیرالمؤمین(ع) برگزار شد با اشاره به حدیث «مَنْ سَلَکَ طَرِیقاً یَطْلُبُ فِیهِ عِلْماً سَلَکَ اللَّهُ بِهِ طَرِیقاً إِلَی الْجَنَّةِ...» اظهار داشت: کسی که به سوی علم برود خداوند راه بهشت را برایش می‌گشاید و لذا راه علم راه بهشت و راه جهل راه جهنم است.

وی با اشاره به اینکه هرکسی که طالب علم است و درس می‌خواند فرشتگان بال‌های خود را برایش پهن می‌کنند و طلب استغفار هم برای آن فرد می‌کنند، افزود: کسب علم بسیار مهم و عالم نزد خداوند از رتبه و مقامی بالا برخوردار است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: افرادی که مشغول تحصیل هستند و این توفیق به آنها داده شده است باید قدر این فرصت را بدانند چرا که بسیار افرادی بودند که می‌خواستند در این مسیر وارد شوند اما توفیق آن را نیافتند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در سایه نظم، پشتکار و خلوص نیت موفیت حاصل می‌شود، تأکید کرد: طلاب علوم دینی برای اینکه موفق شوند باید این سه نکته را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه نظم بسیار مهم است و آن‌هایی موفق هستند که منظم باشند، گفت: از دیگر مسائل مهمی که یک طلبه برای موفقیت باید آن را داشته باشد پشتکار است به این معنی که هرگز خسته نشود چرا که درس، بحث و تبلیغ احتیاج به زحمت و کار دارد و هرکسی پشتکار داشته باشد حتی در زندگی غیر درسی هم موفق می‌شود.

این مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: سومین عامل موفقیت خلوص نیت است که طلاب باید به آن توجه داشته باشند و بدانند اگر انسان نیتش خالص باشد به مقدار خلوص نیت خداوند به او توفیق می‌دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز هجمه‌ها علیه روحانیت و مرجعیت بسیار شدید است، گفت: دلیلی آن این است که سیاستمداران خارجی گفتند تا دو موضوع مرجعیت و مراسم عزاداری در بین شیعیان ایران وجود دارد موفق نمی‌شوید و لذا تلاش می‌کنند تا این دو را کمرنگ کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: در این سال‌ها دشمن با همه تلاش‌هایی که کرده اما نتواست این دو عنصر را کم رنگ کنند بلکه هرسال بین مردم پررنگ‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه اهواز از مناطقی است که دشمن نظر خاص به آن دارد، گفت: سعی کنید در اهواز برنامه‌های مذهبی عمیق اجرا کنید، محکم بایستید و این منطقه حساس را حفظ کنید.

این مفسر قرآن کریم در ادامه افزود: طلاب باید با شبهات دشمن و پاسخ‌های آن آشنا باشند و علاوه بر زبان فارسی به عربی هم سخنرانی کنند و همچون جهادگرانی در سنگر جهاد بایستند.

وی در پایان گفت: اکنون وهابیت با پول‌های عربستان سعودی در حال دست و پا زدن است و به عقیده من در حال نزول و پایان عمر است.

ارسال دیدگاه شما