• ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
  • اِلأَربِعا ١١ شوال ١٤٤١
  • Wednesday 3 Jun 2020
بانک  اینده
بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 116764 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۸/۲/۱۶ - 14:35
سهم 5 درصدی فولاد مبارکه از تولید ناخالص داخلی صنعت

سهم 5 درصدی فولاد مبارکه از تولید ناخالص داخلی صنعت

شرکت فولاد مبارکه اصفهان سهم 5 درصدی از تولید ناخالص داخلی صنعت را در اختیار دارد. این شرکت یک درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را نیز در اختیار دارد.

 به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در حال حاضر فولاد مبارکه یک درصد GDP کشور و ۵ درصد از GDP صنعت را در اختیار دارد و با پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات، ردیف اول در بین شرکت‌های تولیدی و ردیف دوم در شرکت‌های بورسی را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه مولود انقلاب اسلامی است و در بخش صنعت و تولید کالای استراتژیک تاکنون پیشرفت‌های ویژه‌ای داشته است تصریح کرد: در سال ۱۳۵۷ کشور ما ۶۰۰ هزار تن تولید فولاد داشت و ۴ میلیون تن فولاد وارد می‌کرد؛ درحالی‌که امروز در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، صنعت فولاد ایران با ۳۲ میلیون تن ظرفیت نصب شده، به تولید واقعی ۲۵ میلیون تن دست یافته است.

وی ارتقای جایگاه ایران در بین دیگر کشور‌های تولیدکننده فولاد جهان را ثمره تلاش جهادگران عرصه صنعت دانست و افزود: در سال ۱۳۵۷ رتبه تولید فولاد ایران در جهان سی و پنجم بود که امروز به رتبه دهم ارتقا یافته است.

عظیمیان گفت: فولاد مبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی در حال حاضر با ۱۰.۲ میلیون تن تولید، ۵۰ درصد تولید کشور را در اختیار دارد و توانسته از سنگ تا رنگ را جامه عمل بپوشاند و زنجیره تولید فولاد را در خود کامل کند.

وی قرار گرفتن نام فولاد مبارکه در فهرست تحریم‌ها را اقدامی ظالمانه خواند و خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در ۲۷ مهرماه سال گذشته در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت؛ این اقدام نشان‌دهنده این است که فولاد مبارکه نقش بسیار بزرگی در صنعت و اقتصاد ایران دارد و آمریکا برای به‌زانو درآوردن اقتصاد ایران فولاد مبارکه را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مدیران و کارکنان فولاد مبارکه در همه قسمت‌های کارخانه، هم‌قسم شده‌اند تا اجازه ندهند تحت هیچ شرایطی تولید متوقف شود؛ در حقیقت کارکنان فولاد مبارکه و آن‌هایی که به‌صورت غیرمستقیم با این بنگاه اقتصادی سروکار دارند، خانواده‌ای ۳۵۰ هزار نفری را تشکیل می‌دهند.

ارسال دیدگاه شما