• ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ اسفند
  • اِلأِثنين ١٧ رجب ١٤٤٢
  • Monday 1 Mar 2021
بانک  اینده
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 116846 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۸/۳/۲۸ - 13:46
ترامپ: حادثه نفت‌کش‌های دریای عمان

ترامپ: حادثه نفت‌کش‌های دریای عمان"بسیار جزئی" بود/ دریای عمان و خلیج فارس دیگر اهمیت گذشته را برای ما ندارد

"دونالد ترامپ" حادثه پنج‌شنبه گذشته در حمله به دو نفتکش در دریای عمان را "حادثه‌ای جزئی" توصیف کرد.

"دونالد ترامپ" حادثه پنج‌شنبه گذشته در حمله به دو نفتکش در دریای عمان را "حادثه‌ای جزئی" توصیف کرد.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از عصرایران، ترامپ در مصاحبه‌ای اختصاصی با مجله " تایم" آمریکا ضمن اعلام این موضوع گفت: " ممکن است در قبال دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای گزینه نظامی را مد نظر قرار دهم."

او در عین حال حادثه اخیر برای دو نفتکش ژاپنی و نروژی در دریای عمان را "بسیار جزئی" توصیف کرد و درباره احتمال مقابله نظامی با ایران برای محافظت از منابع نفتی بین‌الملی ابزار تردید کرد.

این اظهارات ترامپ در شرایطی بیان شده که طی 2 روز گذشته رسانه های آمریکایی به نقل از برخی محافل سیاسی و نظامی این کشور از ارزیابی گزینه های نظامی آمریکا در پاسخ به آنچه که حمله ایران به دو نفتکش در دریای عمان می خوانند، خبر می دهند.

ایران این حادثه را "مشکوک" دانسته و هرگونه دخالت در حادثه پنج شنبه گذشته در دریای عمان را رد کرده است.

ترامپ بار دیگر مدعی شد از زمانی که او رییس‌جمهوری آمریکا شده دیگر شعارهای ضدآمریکایی کمتری از ایران به گوش می‌رسد و رویکرد ضد آمریکایی ایران کاهش یافته است.

ترامپ در این باره گفت:" اگر لفاظی های اکنون را با روزهایی که توافق هسته ای را امضا کردند که همیشه "مرگ بر آمریکا، مرگ بر آمریکا، آمریکا نابود باید گردد و آمریکا را می کُشیم" می گفتند، مقایسه کنیم، من چندان این شعارها را نمی شنوم و انتظار هم ندارم در آینده بشنوم."

او همچنین بار دیگر حمله اخیر به دو نفتکش در دریای عمان را به ایران نبست داد و مدعی شد:" شاید کمتر کسی در این باره تردید داشته باشد."

ترامپ گفت: در مقایسه با گذشته دریای عمان اهمیت استراتژیکی کمتری برای ایالات متحده آمریکا دارد و در مقابل این منطقه هنوز برای کشورهایی چون چین و ژاپن از اهمیت زیادی برخوردار است، چون این کشورها وابسته واردات نفت از این منطقه هستند.

او گفت: "برخی شاید هنوز بر این باور باشند که ما به خاطر نفت در خاورمیانه حضور نظامی داریم اما ما الان خود صادر کننده نفت هستیم."

 

ارسال دیدگاه شما