• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
  • اِلأَربِعا ٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Wednesday 29 Jan 2020
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 116942 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۸/۵/۵ - 16:31
تعمیرات اساسی واگن برگردان بخش آگلومراسیون
توسط تلاشگران شرکت با موفقیت انجام شد

تعمیرات اساسی واگن برگردان بخش آگلومراسیون

مهندس محمدجواد ذبیحی معاون تولید بخش آگلومراسیون با اعلام این خبر گفت : با برنامه ریزی مناسب جهت حفظ سرمایه های کارخانه تعمیرات اساسی واگن برگردان جدید که در روند تخلیه بهتر و مناسب مواد اولیه موثر بوده و تضمینی جهت تداوم تولید در این بخش تولیدی می باشد، در هفته گذشته اجرا شد.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان: مهندس ذبیحی خاطر نشان ساخت : در بخش آگلومراسیون دو دستگاه واگن برگردان با ظرفیت تخلیه هرکدام 100  واگن در شیفت و 6 میلیون تن مواد اولیه در سال و مجموعاً توان تخلیه به حدود 12 میلیون تن در سال پیش بینی شده است .

مهندس حمید برهانی معاون تجهیزات الکتریکی این بخش نیز گفت: اجرای تعمیرات اساسی واگن برگردان متضمن عملکرد صحیح و بدون عیب تجهیزات در هنگام بهره برداری در یک دوره زمانی تعریف شده می است .

وی افزود : سرویس میانی الکتروموتورهای واگن برگردان ، هل دهنده واگن ، بیرون برنده ، نوارنقاله ها و پمپ های ترمز تجهیزات مذکور ، سرویس تابلوها و مقاومت های الکتریکی واگن برگردان و هل دهنده ، تعویض قطعات و کابل های فرسوده و سرویس کلیه قطع کن های مسیر حرکت هل دهنده و بیرون برنده مجموعه فعالیت های انجام شده در گروه برق می باشد .

مهندس برهانی گفت : همزمان با اجرای تعمیرات اساسی واگن برگردان تابلوهای قدیمی و فرسوده دستگاه انباشت شماره2  نیز تعویض گردید که این دستگاه به دلیل عدم نوسازی در پروژه های توازن و ریومپینگ بسیار فرسوده و ادامه بهره برداری از آن مشکل ساز شده بود که تابلوهای آن به دست توانمند پرسنل برق کارگاه انبار مواد خام ساخته و نصب گردید.

حسن امینی فورمن مکانیک انبار مواد خام گفت : مکانیزم های واگن برگردان که در دو مجموعه قدیم و جدید می باشد دارای مکانیزم دوار گهواره ای شکل است که این امر نگهداری و تعمیرات حساس و دقیق می طلبد. وی ضمن قدر دانی از کلیه نفراتی که در این تعمیرات همکاری داشتند افزود : کارگاه مکانیک انبار مواد خام طی چند ماه گذشته همراه با کارگاه 48  اقدام به طراحی و ساخت پلتفرم با وزن تقریبی 6 تن نمود و توسط پرسنل زحمتکش این کارگاه تعویض انجام شد .

مهندس فرشید کنعانی مهندس ارشد مکانیک بخش گفت: واگن برگردان  شماره 2  یکی از تجهیزات اصلی خط انباشت واحد انبار مواد خام و در واقع نقطه شروع تولید در کارخانه می باشد. این تجهیز با همت پرسنل کارخانه و مهندسی معکوس در سالیان گذشته مشابه مکانیزم واگن برگردان شماره1  ساخته و نصب گردیده و بر اساس دستورالعمل های نگهداری و تعمیراتPM  شرکت هر 5 الی 6 سال یک بار تعمیرات اساسی آن اجرا می گردد. وی افزود : کلیه کارهای تعمیراتی ، ساخت ، نصب ، سرویس ، تغییر طرح ها ،تعمیرات ساختمانی و اصلاحات اجزاء اصلی مکانیزم واگن برگردان و تجهیزات وابسته که در گراف تعمیرات و بر اساس کنترل های سطوح مختلف پیش بینی و اقدامات مهم و قابل توجهی شامل موارد زیر اجرا شد:

    طراحی ، ساخت و تعویض مجموعه پلتفرم اصلی دستگاه.
    تعویض و سرویس اجزاء سیستم محرک ، گیربکس های اصلی محورهای رابط و شاتون ها ،پینیون های محرک و . . .
    بازسازی و تعویض اجزاء فرسوده اسکلت رتورها ، گهواره و شاسی دستگاه.
    بازسازی ، تعویض و سرویس اجزاء چرخ ها و بانداژها.

و همچنین پیگیری تامین 101 ردیف قطعات ساختی مورد نیاز تعمیرات از 8 ماه پیش تا قبل از تعمیرات با محوریت دفتر فنی بخش و با همکاری مدیریت مهندسی نت، ساخت و تحویل کارگاه گردید.

در جهت آماده به کار نمودن و بهره برداری مداوم از تجهیز توسط پرسنل بخش آگلومراسیون و مدیریت مهندسی نت ، امور فنی و برنامه ریزی تولید ، نت راه و ساختمان ، ماشین آلات ، مهندسی نت برق ، سفارشات ، خرید تجهیزات ، راه آهن ، HSE  و در زمان 5 روز (2 روزکمتر از زمان پیش بینی شده در گراف)  به اجرا درآمد.

در پایان مهندس کنعانی از مدیریت های مذکور و تمامی عزیزانی که در قسمت های دیگر کارخانه در انجام این تعمیرات نهایت همکاری و همیاری را داشتند صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

 

ارسال دیدگاه شما