• ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
  • اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢
  • Sunday 20 Sep 2020
بانک  اینده
بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 127016 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۸/۸/۴ - 15:58
بانک اقتصادنوين پيشگام تغييرات و تحولات بنيادي در نظام بانکي است
عليرضا بلگوري:

بانک اقتصادنوين پيشگام تغييرات و تحولات بنيادي در نظام بانکي است

مديرعامل بانک اقتصادنوين گفت: در شرايطي که نظام بانکي کشور وارد مرحله تحول تازه‌اي شده و پوست‌اندازي ديگري را تجربه مي‌کند، بانک اقتصادنوين به عنوان نخستين بانک خصوصي کشور با درک مسئوليت نخستين بودن بار ديگر پيشگام تغييرات و تحولات بنيادي شده است.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومي بانک اقصادنوين: عليرضا بلگوري، حرکت در مسير استاندارد، شفافيت، پاسخگويي و پايبندي به اصول بانکداري حرفه‌اي را از مهمترين ارکان نظام ارزشي اين بانک دانست و گفت: تنها در اين چهارچوب است که تضمين منافع توامان همه ذيفنعان از جمله سپرده‌گذاران، گيرندگان اعتبار، سهامداران، کارکنان و عموم جامعه ممکن خواهد بود.
وي اقدامات بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در اصلاح نظام بانکي را بسيار برجسته و اميدوار کننده توصيف کرد و گفت: تقويت نظام حاکميت شرکتي در بانک‌ها، حمايت جدي از حقوق سهامداران و سپرده گذاران و تقويت سلامت و ثبات بانک‌ها از جمله مهمترين اقدامات مقام ناظر پولي در ماه‌هاي اخير بوده است.
بلگوري با اشاره به اقدامات انجام شده در بانک اقتصادنوين براي تقويت ثبات و سلامت بانک گفت: قطعا شفافيت و رعايت استانداردهاي حرفه‌اي در کوتاه مدت عوارضي را به همراه خواهد داشت اما بانک اقتصادنوين هرگز خوشنامي، سلامت، ثبات و مانايي خود را قرباني منافع کوتاه مدت نخواهد کرد.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه به برخي اقدامات در دست انجام اين بانک اشاره کرد و افزود: با پيگيري‌هاي حقوقي و قضايي خوبي که در ماه‌هاي اخير انجام شده است برخي پرونده‌هاي تسهيلاتي کلان اين بانک تعيين تکليف شده و بخش قابل توجهي از اين پرونده‌ها به مرحله وصول نقدي رسيده است.
وي همچنين افزايش سرمايه بانک، فروش سرمايه‌گذاري‌ها، فروش املاک تمليکي و پيگيري مستمر وصول مطالبات غير جاري را از مهمترين اولويت‌هاي راهبردي بانک اقتصادنوين در شش ماهه دوم سال جاري دانست که انجام آنها مي‌تواند به اصلاح و تقويت ساختار مالي بانک منجر شود.
    
 

ارسال دیدگاه شما