• ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
  • اِلأَحَّد ٣ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Sunday 17 Jan 2021
بانک  اینده
بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 127289 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۴/۱۰ - 12:34
بخشودگی جرايم بیمه‌نامه‌ شخص‌ثالث موتورسيکلت‌ها در بیمه کوثر
همگام با بخشنامه بیمه مرکزی انجام می‌شود:

بخشودگی جرايم بیمه‌نامه‌ شخص‌ثالث موتورسيکلت‌ها در بیمه کوثر

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی؛ در نمایندگی‌ها و شعب بیمه کوثر در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومی و اعلام مدیر اتومبیل بیمه کوثر، با ابلاغ بخشنامه بیمه مرکزی، طرح بخشودگي جرايم ديرکرد خرید و تمديد بيمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی در بیمه کوثر اجرایی شده است و هم‌اکنون نمایندگی‌ها و شعب شرکت در سراسر کشور بدون دریافت جریمه، بیمه‌نامه شخص‌ثالث انواع موتورسیکلت‌ و ماشین‌الات کشاورزی را صادر می‌کنند.

مسعود یوسفی درباره این طرح گفت: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی در واقع يک حرکت ملي براي کاهش تعداد وسايل نقليه فاقد بيمه‌نامه است؛ چون بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، جرایم مربوط به نداشتن بيمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسيکلت‌ها و ماشين‌الات کشاورزي سراسر کشور از تاريخ اول تيرماه به مدت سه‌ماه بخشيده شده است و بیمه کوثر نیز برای گسترش فرهنگ بيمه‌گري و بيمه‌پذيري، با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي قانون بيمه شخص‌ثالث، این طرح را اجرا مي‌کند.

مدیر اتومبیل بیمه کوثر از راکبين موتورسيکلت‌ها براي بهره‌مندي از این فرصت دعوت کرد و افزود: بیمه کوثر از اول تیر تا 31شهریور سال99 به مدت سه‌ماه بخشودگی 100درصدی جرایم (موضوع بند«ب» ماده«24» قانون بيمه اجباری شخص‌ثالث) موتورسیکلت‌ها و ماشين‌الات کشاورزی فاقد بيمه‌نامه را اجرا می‌کند.

وی تاکید کرد: اين کار يک حرکت ملي براي کاهش تعداد وسايل نقليه فاقد بيمه‌نامه است و در واقع فرصت مناسبی برای مالکان موتورسيکلت‌ و ماشين‌الات کشاورزي فاقد بيمه‌نامه ايجاد شده است تا بتوانند از بخشودگي جرايم استفاده کنند.

یوسفی با تاکید بر اینکه ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای خرید بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی، خرید برخط آن از تارنمای بیمه کوثر است، افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به تارنمای شرکت به نشانی www.kins.ir قیمت بیمه شخص‌ثالث وسیله نقلیه خود را به‌سادگی مشاهده و خریداری کنند.

وی تصریح کرد: بیمه شخص‌ثالث موتورسیکلت و ماشین‌الات کشاورزی در پورتال بیمه کوثر، تا پایان شهریور ماه1399 بدون احتساب جریمه دیرکرد قابل خریداری است و اگر متقاضیان، شرایط خرید بیمه‌نامه اقساطی را داشته باشند –مثلا بازنشسته نیروهای مسلح باشند- نیز می‌توانند هنگام خرید بیمه‌نامه شخص‌ثالث، حق‌بیمه را به صورت اقساطی و کسر از حقوق و سایر افراد با مراجعه به نمایندگی‌ها با پرداخت 50درصد نقد و مبلغ باقی‌مانده را حداکثر در سه‌ماه پرداخت کنند.

مدیر اتومبیل بیمه کوثر با اشاره به برخی از مزایای بیمه‌نامه شخص‌ثالث، گفت: در بیمه شخص‌ثالث موتورسیکلت، به‌جز خسارت جانی و مالی اشخاص ثالث، خسارت جانی راننده مقصر حادثه هم پرداخت می‌شود، اما در حال حاضر علاوه بر اینکه ارایه خدمت به موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص‌ثالث جرم محسوب‌ می‌شود؛ نقل‌و‌انتقال موتورسیکلت‌های فاقد این بیمه‌نامه نیز ممکن نخواهد بود و این موتورسیکلت‌ها‌ پس از توقیف، ترخیص نخواهند شد.

وی تصریح کرد: بیمه‌ شخص‌ثالث برای همه، خصوصا ‌موتورسیکلت‌ها، اجباری است و از آنجایی که موتورسوار‌ها هنگام تصادف از امنیت کمتری نسبت به رانندگان خودرو برخوردار هستند،‌ باید از طرح اجباری شدن بیمه شخص‌ثالث استقبال بیشتری کنند.

ارسال دیدگاه شما