• ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • اِثَّلاثا ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Tuesday 1 Dec 2020
بانک  اینده
بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی نشر حکمت کلمه
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 127531 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۸/۶ - 15:15
روند موفقیت آمیز بازسازی استک کائوپرهای کوره بلند شماره 2

روند موفقیت آمیز بازسازی استک کائوپرهای کوره بلند شماره 2

در پی شکستگی استک کائوپر کوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان که با تدبیر و خلاقیت تلاشگران این شرکت منجر به توقف تولید نشد ، عملیات بازسازی این تجهیز آغاز گردید .

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومی مجتمع ذوب آهن اصفهان: منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از روند بازسازی این تجهیز بازدید نمود و بر انجام سریع این عملیات بدون توقف تولید ، تاکید کرد .

مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : باتوجه به ضرورت عدم توقف در تولید شرکت ،  بازسازی استک کائوپر های کوره بلند ، در کوتاه­ترین زمان ممکن همزمان با بهره­ برداری از کائوپرها و همچنین کوره ­بلند شماره 2  در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود : از آنجائیکه در این منطقه علاوه بر حرارت و گرما؛ گازهایی نیز وجود داشت لازم بود تا مسیر دودکش از لوله مکنده PCI برای حذف این گازها و حرارت جدا شده تا شرایط ایمن برای آغاز تعمیرات فراهم گردد . این اقدام در شرایط بهره ­برداری از کوره­ بلند شماره 2 غیر ممکن بود به همین علت انجام عملیات مسدودسازی مسیر دودکش در اولین توقف طبق برنامه کوره بلند برنامه­ ریزی گردید تا وقفه­ ای در روند تولید ایجاد نگردد.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان اظهار داشت :  با برنامه­ ریزی دقیق ،آماده ­سازی متریال و شرایط ایمن در توقف طبق برنامه کوره ­بلند شماره 2، عملیات نسوزکاری و گانیگ با موفقیت انجام و مسیر دودکش از لوله مکنده PCI جدا گردید . بدین ترتیب از ورود حرارت و گازها به محوطه جلوگیری به عمل آمد و استک کائوپرهای شماره 2 برای آغاز تعمیرات مکانیکی و نسوز آماده شد .
    
    

 

ارسال دیدگاه شما