• ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
  • اِثَّلاثا ١٨ ربيع الاول ١٤٤٥
  • Tuesday 3 Oct 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 116619 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - 12:41
باخت مصلحتی برای رو‌به‌رو نشدن با جودوکار اسرائیلی

باخت مصلحتی برای رو‌به‌رو نشدن با جودوکار اسرائیلی

سعید ملایی در 3 ماه گذشته 2 بار دیگر هم مجبور شد گزینه باخت مصلحتی را انتخاب کند.

سعید ملایی جودکار ایرانی برای جلوگیری از مسابقه با ورزشکار اسرائیلی، در یک مسابقه، به عمد باخت.

 به گزارش آفتاب صبح، اولین دوره از مسابقات گرنداسلم در سال ۲۰۱۹ با حضور ۵۷۳ جودوکار از ۹۷ کشور از روز شنبه به میزبانی پاریس آغاز شد و تیم ملی جودو ایران که با سعید ملایی و محمد محمدی بریمانلو در این مسابقات حضور داشت، با تک مدال برنز ملایی به کار خود پایان داد. سعید ملایی نفر اول رنکینگ جهان در وزن ۸۱- کیلوگرم با پیروزی‌های مقتدرانه مقابل نمایندگان ژاپن و آلمان به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

 او در این مرحله باید با روسلان موسایف حریف گمنام خود از قزاقستان که رنکینگ 209 جهان را داراست، مصاف می‌داد. در سوی دیگر جدول هم جودوکار اسرائیلی قرار داشت و ملایی برای عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، مقابل حریف گمنام خود دست به باخت مصلحتی زد و در کمتر از 20 ثانیه ایپون شد!

جودوکار کشورمان پس از این باخت مصلحتی، برای کسب مدال برنز مسابقات در گروه شانس مجدد ابتدا نماینده بلژیک را شکست داد و پس از آن با غلبه بر جودوکار روسی که دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو است، به مدال برنز دست یافت.

سعید ملایی در 3 ماه گذشته 2 بار دیگر هم مجبور شد گزینه باخت مصلحتی را انتخاب کند.

او آبان ماه در مسابقات گرنداسلم ابوظبی در رقابت با نماینده بلژیکی به عمد بازنده شد.
باخت مصلحتی برای رو‌به‌رو نشدن با جودوکار اسرائیلی

حضور نماینده رژیم صهیونیستی در فینال مسابقات باعث شد تا او در رده‌بندی هم حضور نیابد تا پرچم ایران پایین‌تر از پرچم اسرائیل قرار نگیرد!

ملایی در مسابقات مسترز چین نیز در دور نخست برابر حریف ژاپنی دست به باخت مصلحتی زد چرا که در دور دوم باید به مصاف برنده مبارزه جودوکاران اسرائیل و بلژیک می‌رفت.

خبرنگار «ایران» پس از این اتفاق در پاریس، برای مصاحبه با ملایی ارتباط برقرار کرد اما جودوکار کشورمان گفت که با تصمیم محمدرضا رودکی، مدیر تیم‌های ملی اجازه صحبت کردن ندارد!

گفتنی است، محمد محمدی بریمانلو (۷۳- کیلوگرم) دیگر جودوکار کشورمان در گرند اسلم پاریس با رنکینگ ۱۳جهان، ابتدا مقابل نمایندگان غنا و سوئد به پیروزی رسید. او در دور سوم به مصاف نماینده ایتالیا دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۱۶ رفت و در ثانیه‌های پایانی غافلگیر و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ارسال دیدگاه شما