• ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • اِثَّلاثا ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Tuesday 6 Dec 2022
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 127380 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۵/۷ - 12:25
دکتر رنگرز:  باشگاه پیام مانند نگینی درخشان در قلب ورزش پایتخت می درخشد
در بازدید از مجموعه فرهنگی ورزشی پیام؛

دکتر رنگرز: باشگاه پیام مانند نگینی درخشان در قلب ورزش پایتخت می درخشد

مدیرکل استعداد یابی وزارت ورزش و جوانان گفت: مجموعه ورزشی فرهنگی پیام همانند نگینی درخشان در قلب پایتخت می تپد و می تواند از پایگاههای مهم استعدادیابی در ورزش کشور باشد.

به گزارش آفتاب صبح: دکتر حسن رنگرز که امروز به همراه آقایان دانشمند و انصاری  معاونان خود در مجموعه ورزشی پیام حضو یافت ضمن دیدار از بخش استعدادیابی و سایر بخش های این مجموعه با مهندس عباسی مدیرعامل باشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
    رنگرز قهرمان کشتی فرنگی جهان و یکی از قهرمانانی که تحصیلات عالیه را با علاقمندی طی کرده و اکنون در یکی از حساس ترین بخش های  ورزش کشور حضور دارد با خرسندی از توجه باشگاه پیام به استعداد یابی و سنجش ساختار قامتی همه نوجوانان و جوانانی که وارد ورزشگاه فوق می شوند گفت: ورزش دنیا به سمتی حرکت می کند که ابتدا و از همان دوران کودکی با گرفتن تست های علمی کمک بزرگی به رشد و شکوفایی استعدادها می شود و از طرفی میزان رشد هر کدام از نوجوانان را در رشته های خاص ورزشی از طریق پارامترهای علمی ورزشی فراهم می کنند.
    وی افزود: امروز کار به گونه ای است که اغلب خانواده ها تمایل دارند فرزندانشان به فوتبال بروند و اغلب هم تصورشان این است که با هزینه ایی که صرف می کنند و بعضا بسیار هم مورد سو استفاده فرصت طلبان قرار می گیرد فردا فرزندشان تبدیل به یک فوتبالیست مطرح می شود  و با خود می گویند اگر در لیک یک هم قرارداد ببندند تمام زحماتشان جبران می شود و در آمد خوبی نصیبشان می شود در حالی که واقعا این تصوری اشتباه است و باید رسانه ها و صدا و سیما، مردم و خانواده ها را نسبت به عواقب این سو استفاده ها هوشیار کنند.
    رنگرز دراهمیت استعداد یابی گفت: اگر استعدادیابی بر پایه اصول علمی و شناخته شده روز جهان همانند آنچه باشگاه پیام شروع کرده  در ورزش ما جا بیفتد یعنی از همان روز اول هر نوجوانی که به ورزش روی می آورد ابتدا از گذرگاه علمی استعدادیابی عبور کند و بر اساس شاخص هایی که بدست می آید به خانواده ها گفته شود که فرزند شما در فلان رشته ورزشی زمینه پیشرفت دارد و نقاط ضعف و قوت او را گوشزد کنند آینده در خشان هم در انتظار نوجوانان علاقمند به ورزش است و هم اینکه ورزش کشور مسیر درست خود را برای قهرمانی پیدا می کند. متاسفانه دیده شده که فرصت طلبان برای اینکه جیب خانواده ها را خالی کنند با دایر کردن دوره های ناقصی به نام مدارس فوتبال یا والیبال در حالی نوجوانان را در دوره های کوتاه مدت مثلا جذب مدارس خود می کنند که هیچگونه خروجی هم نداشته و تازه بعد از مدتی نوجوان متوجه شده که بدرد آن رشته ورزشی نمی خورد!
    در هر حال پیام با این مجموعه علمی و استعداد یابی یک الگوی بسیار موفق در ورزش کشور است و انشالله بتوانیم از این مرکز برای اهداف عالیه ورزش با تعامل خوبی که بین وزارت ورزش و مجموعه پیام هست بهره های لازم را در راه علمی کردن ورزش کشور ببریم.
    مدیرعامل باشگاه پیام با خیر مقدم به مهمانان گفت: پیام بیش از 50 سال است که خدمات  ماندگاری را به  ورزش کشور ارائه کرده است و از 5 سال قبل که بنده به این مجموعه آمده ام به همراه همکارانم علاوه بر  توجه به ورزش های سلامت محور برای خانواده ها، در زیر ساخت ها نیز حرکات پایه ای و اصولی خوبی را به انجام رسانده ایم ضمن اینکه رویکرد ما برای ورزش حرفه  ای و قهرمانی حرکت در مسیر علمی شدن بوده و امروز نتیجه تلاش خود و همکارانم را در زمینه علمی کردن ورزش و استعداد یابی و ساختار قامتی به خوبی و به عینه می بینیم.
    مهندس عباسی گفت: بیش از 50 رشته ورزشی در مجموعه پیام برای برای خانواده های که بالغ بر 140 هزار نفر را در سراسر کشور شامل می شوند دایر است و تقریبا در همه استانها ما فضای ورزشی برای پرسنل و فرزندان ایشان داریم .
    عباسی گفت: از 5 سال قبل که به این مجموعه آمدم تصمیم گرفتیم در کنار توجه به ورزش های سلامت محور و اجرای کلاس های متعدد و مدارس ورزشی، یک کار علمی و اصولی انجام دهیم از این رو با دوستان وارد مذاکره شدیم و مرکز استعدا یابی و ساختار قامتی را با هدف شناسایی صحیح و علمی استعدادهای برتر راه اندازی کردیم. به این صورت که برای هر فرد اعم از خردسال و نوجوان که وارد این مجموعه شد یک شناسنامه علمی تشکیل دادیم و به قدری این مهم، داده های ارزشمندی به ما و خانواده ها داده که باورش شاید سخت باشد اما نوجوانی داشتیم که دچار ضعف بینایی یا شنوایی بوده و خود و خانواده اش خبر نداشتند ولی پس از عبور از مراحل استعدادیابی متوجه مشکلات شدند و خیلی زود با مشورت پزشک متخصص هم مشکلات این بچه ها حل شد و هم اینکه فرد مورد نظر در رشته ورزشی خود جهش خوبی داشتند و در زندگی شخصی آنها یقینا تاثیری بسزایی برجای گذاشت.
    مهندس عباسی افزود: با این وجود و با تجربیاتی که باشگاه پیام در زمینه استعداد یابی و ساختار قامتی پیدا کرده و توجه جناب دکتر رنگرز که از سرمایه های ملی ورزش هستند به علمی شدن ورزش ، مجموعه پیام آمادگی همکاری کامل با اوزارت ورزش و جوانان را دارد و اینجا می تواند یک مرکز مهم علمی و سنجش ساختار قامتی برای ورزش کشور باشد.
    در این نشست خانم سارا خوش جمال فکری از قهرمانان تکواندو جهان و آسیا و یکی از بانوان موفق و پیشرو در عرصه ورزش قمرمانی که به عنوان مشاور و مسئول ورزش صبحگاهی باشگاه پیام هم به تندستی بانوان کمک زیادی می کند  حضور داشت.
     به گفته مهندس عباسی با حضور خانم خوش جمال فکری تعداد بانوانی که همه روزه در فضای چمن فوتبال باشگاه پیام به انجام ورزش صبحگاهی می پردازند چند برابر شده است.

    
    
    

 

ارسال دیدگاه شما