• ۱۴۰۰ جمعه ۸ بهمن
  • اِجُّمعَة ٢٤ جمادي الثانيه ١٤٤٣
  • Friday 28 Jan 2022
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 127663 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۱۲/۳ - 13:14
خودروها نیز در «دسته‌گل»  شخصیت دارند

خودروها نیز در «دسته‌گل» شخصیت دارند

در سفرهایم به کشورهای دور و نزدیک داشتم حسرت می‌کشیدم که چرا ما ایرانی‌ها با همه شایستگی، فرهنگ و تمدن پربارمان از بسیاری دستاوردهای روز دنیا و روش‌های نوین زندگی بی نصیب مانده‌ایم و خیلی از کارهای روزمره را با همان سبک و سیاق نیم قرن پیش و با زحمت و دردسر فراوان انجام می‌دهیم!

پرویز محمدی  - بانی اولین «دسته‌گل» ایران در همدان

در سفرهایم به کشورهای دور و نزدیک داشتم حسرت می‌کشیدم که چرا ما ایرانی‌ها با همه شایستگی، فرهنگ و تمدن پربارمان از بسیاری دستاوردهای روز دنیا و روش‌های نوین زندگی بی نصیب مانده‌ایم و خیلی از کارهای روزمره را با همان سبک و سیاق نیم قرن پیش و با زحمت و دردسر فراوان انجام می‌دهیم!

یکی از آن پدیده‌های مدرن که به دلیل علاقه شخصی‌ام به اتومبیل، بیشتر موجب حسرتم می‌شد مجتمع‌های خدمات خودرو و کارواش در کانادا، اروپا، دبی و مالزی بود که در هر سفر، ذوق زده با خودروی دوستانِ مقیم در آن کشورها، سری به کارواش‌ها می‌زدم و از خدمات و سرویس‌دهی آنها لذت می‌بردم؛ البته لذت کم دوامی که وقتی به یاد کارواش‌های سنتی و کم امکانات وطنم می‌افتادم تبدیل به یأس و حسرت می‌شد.

دیدم که با حسرت خوردن و آرزو کردن برای داشتن دنیایی بهتر، کاری پیش نمی‌رود. اتفاقی هم افتاد که مزید بر ایجاد انگیزه‌ای قوی شد تا آستین‌ها را بالا بزنم و بهترین و مجهزترین کارواش کشور را در زادگاهم همدان تأسیس کنم تا همشهریانم از خدمات آن بهره برده و از لذت آن برخوردار شوند.

 

 

 

آن اتفاق چه بود؟

در آذر ماه سال ۹۱ یکی از دوستانم - که با اتومبیل خارجی و گران‌قیمت خود - میهمان من در همدان بود خواست در یکی از کارواش‌های خوب شهر خودرواش را تمیز و نظافت کند. به‌اتفاق تقریباً به بیش از ده کارواش در سطح شهر سر کشیدیم که میهمان حساس و وسواس ما حاضر نشد در هیچ‌کدام از کارواش‌ها اتومبیل اش را شستشو کند و ماشین خود را با همان وضعیت کثیف به تهران برگرداند تا در پایتخت خدمات بگیرد.

این اتفاق ساده و چند جملهٔ کنایه‌آمیز آن دوست تهرانی درباره همدان و امکانات محدودش در حوزه خدمات موجب شد تا تصمیم بگیرم بهترین کارواش کشور را در همدان تأسیس کنم و از فردای همان روز استارت انجام این کار زده شد.

فقط اهل کسب‌وکار و صنعت و تولید و نوآوری می‌دانند که در این سال‌ها برای ساختن "دسته‌گل" چه مصیبت‌ها کشیدم، چه هزینه‌ها دادم و چقدر اذیت شدم اما هرگز عقب ننشستم و رنج‌ها را - که متأسفانه عمدتاً از سوی دستگاه‌های مسئول که دائم شعار حمایت از تولید و ایجاد اشتغال می‌زنند - به جان خریدم تا به امروز که «دسته‌گل» همدان در آستانه شکفتگی و آغاز به کار آزمایشی قرارگرفته است و حداقل ۴۰ نفر در آن مشغول به کار شده‌اند.

لازم میدانم به اطلاع همشهریان عزیز برسانم که مجموعهٔ "دسته‌گل" که فاز اول آن اتوواش تمام اتوماتیک تونلی است و ظرفیت سرویس‌دهی به سی دستگاه خودرو سواری در هر ساعت را دارد - و فازهای بعدی آن فروشگاه و یک مجموعهٔ تفریحی ورزشی و آب درمانی است - با هزینه‌ای بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال در زمینی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع با بیش از ۲۸۰۰ متر بنا احداث شده که فعلاً فقط فاز یک آن به بهره‌برداری رسیده و برای تکمیل فازهای بعدی بیش از ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید لازم است.

دستگاه تماماً اتوماتیک و هوشمند " دسته‌گل" از شرکت washtec آلمان به قیمت ۲۸۰ هزار یورو خریداری شده که یکی از بهترین و شاید بتوان گفت اولین دستگاه شستشوی اتوماتیک خودرو در جهان است که زیر و روی ماشین را با استفاده از بهترین مواد شستشو (فوم، شامپو و واکس بدنه) ساخت شرکت MAFRA از ایتالیا با بالاترین کیفیت و ظرف کمتر از ۵ دقیقه شسته و کاملاً خشک می‌کند.

نکتهٔ اساسی در شستشوی خودرو، استفاده از آب مقطر در اتوواش "دسته‌گل" است که با تولید توسط دستگاه تصفیه آب (RO) صورت گرفته و ترکیب این آب با واکس بدنه موجب درخشندگی رنگ خودرو و نیز آب‌گریز شدن سطح آن شده و در یک نگاه سطحی تفاوت آشکار کیفیت شستشو برای مشتریان کاملاً آشکار و محسوس است.

یکی از نقاط ضعف بزرگ کارواش‌های همدان نداشتن محیطی مناسب برای همشهریان جهت استراحت در زمانی است که خودروی‌شان در حال گرفتن خدمات است. "دسته‌گل" با احساس این نیاز، فضایی بسیار مناسب و درخور شأن مشتریان گران‌قدر، تدارک دیده که همسنگ بهترین کافی‌شاپ‌های شهر بوده و با سرویس عالی و البته قیمت مناسب از مراجعین پذیرایی و اوقات خوشی را برای مشتریان عزیز فراهم می‌کند.

پرسش‌های زیادی در مورد قیمت خدماتی که در "دسته‌گل" ارائه می‌شود مطرح می‌شود که باید گفت بهای خدمات دریافتی با توجه به کیفیت و مواد مصرفی، بسیار مناسب و باصرفه است؛ از این جهت که اولاً سرعت ارائه خدمات در "دسته‌گل" با به‌کارگیری نیروهای آموزش‌دیده بالاست و یک‌بار مراجعه به ما معادل دو تا سه بار رجوع به کارواش‌های معمولی است. این ادعای ما نیست؛ اقرار مشتریانی است که تاکنون افتخار حضور خود را نصیب ما کرده و در تماس‌ها و یا مراجعات بعدی رضایت خویش را ابراز کرده‌اند.

اگر ادّعا کنم که "دسته‌گل" در نوع خود بهترین اتو کارواش ایران به شمار می‌رود گزافه نگفته‌ام، چراکه سراغ ندارم در هیچ کجای کشور در حدّ ما به این رستهٔ شغلی‌ِ خدماتی جدّی نگاه شده باشد و نشنیده‌ام که در هیچ شهری بنایی را با هدف تأسیس کارواش از نو احداث و در ساخت آن از نظر مشاوران مطرح کشور بهره گرفته باشند.

یقین می‌دانم در کنار همه این مزیت‌ها، این واقعیت که کارواش «دسته‌گل» حداقل در این زمینه، فاصله کشور و همدان ما را با دنیای متمدن کوتاه کرده است احساس غروری خوش‌آیند نصیبتان خواهد کرد و هم‌وطنان ساکن در شهرهای دیگر هم خواهند کوشید از «دسته‌گل» همدان برای رویاندن «دسته‌گل» هایی در شهر و دیار خود الگو و سرمشق بگیرند.

در پایان باید تأکید کنم هنوز در ابتدای راه هستیم و تا رسیدن به اهدافی که برای خودمان - بلند - ترسیم کرده‌ایم فاصله داریم.

می‌خواهیم "دسته‌گل" را در کل کشور به یک برند مطرح تبدیل کنیم تا از این طریق نام شهرمان را نیز پر آوازه‌تر سازیم.

پس لطفاً از امروز «دسته‌گل» را هم به فهرست دیدنی‌هایتان بیفزایید. نظرات، پیشنهادها و انتقادهای خود را از ما دریغ نکنید تا روزبه‌روز بر کارآمدی‌مان بیفزاییم، چون در "دسته‌گل" خودروها نیز شخصیت دارند.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه شما