• ۱۴۰۱ چهارشنبه ۴ خرداد
  • اِلأَربِعا ٢٣ شوال ١٤٤٣
  • Wednesday 25 May 2022
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 188034 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - 19:10
 توصیه های 11 گانه بانک آینده به دارندگان کارت های بانکی

توصیه های 11 گانه بانک آینده به دارندگان کارت های بانکی

با پیوند اینترنت و صنعت، پرداخت‌های بانکی و مالی، اگرچه دسترسی به خدمات این حوزه را برای مشتریان بانکی تسهیل کرده است، اما در عین حال روش‌های سوء‌استفاده جدید نیز متناسب با امکانات پرداخت جدید از سوی هکرها استفاده می‌شود.

به گزارش آفتاب صبح و به نقل از روابط عمومی بانک آینده: از این‌رو، آگاهی از نکات امنیتی در زمان استفاده از هر یک از شیوه‌های پرداخت متداول در شبکه بانکی، ضرورتی انکارناپذیر برای عموم مشتریان است.

-    مشتریان بانک آینده آگاه باشند کارت‌های بانکی این بانک، فقط، از طریق شعب این بانک و یا از طریق پست با اعلام قبلی، تحویل می‌شود و مشتری فقط برای چاپ و صدور کارت هزینه پرداخت می‌کند.

-    از رمز نخست کارت خود که توسط شعب شبکه بانکی به مشتری تحویل می‌شود، حفاظت کنید.

برای این منظور لازم است به‌سلامت برگه حاوی رمز دقت و از پاره نبودن آن اطمینان حاصل شود. مشتری باید به‌محض تحویل رمز کارت صادر شده، به‌دستگاه خودپرداز بانکآمزهای کارت بانکی نیز به ارتقاء امنیت کارت کمک می‌کند.

-    انتخاب رمز متفاوت برای کارت‌های بانکی گوناگون نیز اهمیت زیادی دارد.

-    مشتریان باید آگاه باشند که برای آن‌که دیگران وجهی به‌حساب آن‌ها واریز کنند، نیازی به مراجعه آن‌ها به‌دستگاه خودپرداز نیست و نباید چنین درخواستی را به‌هر عنوانی اجابت کنند.

-     برای انتقال وجه به کارت شما، ارائه شماره کارت بانکی کافی است و هیچ‌یک از داده‌های دیگر کارت بانکی مانند: تاریخ انقضاء و کد اعتبارسنجی کارت (CVV2) و نیز رمزهای کارت را نباید در اختیار سایر افراد قرار دهید.

-    مشتریان بانکی باید مراقب افراد ناشناسی که با آن‌ها تماس گرفته و آن‌ها را به بهانه‌ای مجبور به استفاده از ابزارهای پرداخت و بانکی کرده یا خواستار اطلاعات شخصی یا اطلاعات مرتبط با کارت یا حساب بانکی هستند، باشند و هوشیارانه از تن دادن به این درخواست‌ها خودداری کنند.

-    توصیه می‌شود در صورت مواجه شدن با تماس‌های مشکوک، با نهایت هوشیاری و دقت عمل کنید.

به‌ویژه تماس‌هایی که با نشان (آرم) و لوگوی سازمان‌های دولتی و صدا و سیما صورت می‌پذیرد.

-    از سرشماره‌هایی که بانک برای ارسال پیامک استفاده می‌کند، مطمئن شوید و در صورت دریافت پیامک‌های مشکوک از سایر سرشماره‌ها یا شماره‌ها، بلافاصله آن‌ها را حذف کنید.
 

ارسال دیدگاه شما