• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218326 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۴ - 09:50
بهره‌مندی ۱۷ هزار و ۴۵۹ نفر تحت پوشش بهزیستی از خدمات رایگان بیمه سلامت
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد

بهره‌مندی ۱۷ هزار و ۴۵۹ نفر تحت پوشش بهزیستی از خدمات رایگان بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان ضمن تاکید بر افزایش دو دهک دیگر به جمعیت بیمه سلامت رایگان، گفت: هم‌اکنون بیش از ‍۱۷ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی در استان همدان به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی، مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اظهار کرد: در راستای افزایش حمایت از اقشار آسیب‌پذیر اجتماع هم‌اکنون ۱۷ هزار و ۴۵۹ نفر از هم‌استانی‌های تحت پوشش بهزیستی در استان همدان به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

نیاستی در خصوص اضافه شدن دو دهک دیگر به جمعیت بیمه سلامت رایگان، اظهار کرد: به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی طی دو سال گذشته، سه دهک مشمول بیمه رایگان بوده‌اند.

وی بیان کرد: این سه دهک از ابتدای سال گذشته توسط وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی و سازمان هدف‌مندی یارانه ها دهک‌بندی شده و سپس به بیمه سلامت معرفی می‌شدند تا تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی پیشنهاد داد که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند که بر این اساس هیئت محترم وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساندند که دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شود تا به این صورت از این به بعد پنج دهک نخست درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه قریب به ۴۷ هزار و ۸۲۵ نفر در گروه دهک چهار و پنج به جمعیت بیمه رایگان استان اضافه می‌شوند، خاطرنشان کرد: پیش از این، دهک درآمدی چهارم می‌بایست ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

ارسال دیدگاه شما