• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218327 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۵ - 20:32
۲۴۰ هزار نفر از ساکنین کم‌برخوردار استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اعلام کرد

۲۴۰ هزار نفر از ساکنین کم‌برخوردار استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان ضمن اشاره به برخورداری هر کد ملی از یک بیمه پایه، گفت: ۲۴۰ هزار نفر از ساکنین مناطق کم‌تر برخوردار همدان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی، مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه ۲۴۰ هزار نفر از ساکنین مناطق کم‌تر برخوردار همدان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، اظهار کرد: تیم‌های بیمه سلامت، میز خدمت در مناطق حاشیه‌نشین دایر کرده و در همان محل نسبت به بیمه افراد حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار اقدام شد.

نیاستی با بیان اینکه یک میلیون و ۸۰ هزار و ۱۸۳ نفر معادل ۶۰ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند، بیان کرد: این میزان جمعیت استان همدان در چهار صندوق شامل ۶۵۱ هزار و ۳۸۹ نفر در صندوق روستائیان، ۲۳۷ هزار و ۶۱۴ نفر صندوق ایرانیان، ۱۲۲ هزار و ۶۵ نفر صندوق کارکنان دولت و ۶۸ هزار و ۵۷۵ نفر در صندوق اقشار عضویت دارند.

مدیرکل بیمه سلامت همدان خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد مردم این استان زیر پوشش بیمه سلامت و سایر بیمه های پایه هستند و هر کُد ملی در استان یک بیمه پایه به آن منتسب شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: چنانچه فردی به علت بیکاری و جابه‌جایی محل سکونت از یک استان به همدان، یا دیگر موارد از زیر پوشش بیمه خارج شده باشد، می‌تواند زیر پوشش بیمه سلامت قرار گیرد.

وی افزود: این افراد تا زمان دریافت نتیجه آزمون وسع به صورت رایگان زیر پوشش قرار می‌گیرند و پس از اعلام نتیجه، بر اساس دهک درآمدی فرد از او هزینه حق بیمه دریافت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: حمایت مالی باید از بیمه پایه و تکمیلی تقویت شود تا عمده نگرانی فرد بیمار تنها در زمینه بیماری باشد که در این راستا درگیر نشدن بیمار با مسائل مالی هدف کلیدی و راهبردی دولت سیزدهم است.

وی ادامه داد: نوع نگاه مسئولان دولت سیزدهم و حاکمیت نسبت به مسئله سلامت جدی‌تر از گذشته شده است و اتفاقات مثبت کنونی نتیجه توجه به حوزه سلامت است.

نیاستی با بیان اینکه مشمولان دهک‌های ۶ تا ۹ از ۵۰ تا ۸۰ درصد تخفیف در پرداخت برخوردار شدند، گفت: در راستای حمایت مالی از بیماران خاص و سخت درمان، سال گذشته ۵۰ هزار و امسال ۷۰ هزار میلیارد ریال، مجلس برای این افراد پیشنهاد کرد که امید می‌رود کل این اعتبار امسال جذب شود.

ارسال دیدگاه شما