• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218328 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۶ - 20:55
پرداخت بیش از ۲ میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی طی شش ماه نخست سال جاری | توسعه قرارداد بیمه سلامت با مراکز خصوصی
مدیرکل بیمه سلامت همدان اعلام کرد

پرداخت بیش از ۲ میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی طی شش ماه نخست سال جاری | توسعه قرارداد بیمه سلامت با مراکز خصوصی

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به پرداخت ۱۶ میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری طی سال گذشته، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۲.۱۶ میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی پرداخت شد.

به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی، مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اظهار کرد: در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت زوجین نابارور می‌توانند تا سن ۴۹ سالگی و تا سه دوره درمانی از خدمات درمانی نازایی و ناباروری به صورت بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

نیاستی عنوان کرد: در مراکز دولتی ۹۰ درصد تعرفه دولتی و در بخش خصوصی ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیردولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال بابت هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری ۷۱۲ زوج نابارور توسط بیمه سلامت استان همدان پرداخت شده است، ادامه داد: این رقم در مقایسه با پرداخت سال ۱۴۰۰ که ۳۶ میلیون تومان برای ۱۳ زوج بوده است، رشد بسیار چشمگیر و قابل توجهی داشته است.

وی بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۲.۱۶ میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی ۴۱۱ زوج نابارور در استان پرداخت شده است.

قرارداد بیمه پایه بیمارستان بوعلی و کلینیک‌های خصوصی با بیمه سلامت

نیاستی از توسعه قرارداد بیمه سلامت با مراکز خصوصی خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۱ توانستیم با مراکزی که سال‌ها با آن‌ها قراردادی نداشتیم، قرارداد ببندیم و از شهریور ۱۴۰۱ بیمارستان خصوصی بوعلی و کلینیک‌های خصوصی با بیمه سلامت قرارداد بیمه پایه دارند.

به گفته وی، هم اکنون همه داروخانه‌های استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به سه اقدام مهم بیمه سلامت در میز خدمت، تصریح کرد: میز خدمت تأیید دارو را از اداره بیرون بردیم و یک کانتر در داروخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی که عمده مراجعه بیماران صعب‌العلاج به این داروخانه است گرفتیم و بیماران دیگر برای تأیید دارو مجبور نیستند که به اداره‌ کل بیمه سلامت مراجعه کنند.

نیاستی عنوان کرد: چنانچه فردی به علت بیکاری و جابه‌جایی محل سکونت از یک استان به همدان، یا دیگر موارد از زیر پوشش بیمه خارج شده می‌تواند زیر پوشش بیمه سلامت قرار گیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این افراد تا زمان دریافت نتیجه آزمون وسع به صورت رایگان تحت پوشش قرار می‌گیرند و پس از اعلام نتیجه، بر اساس دهک درآمدی، حق بیمه سلامت از فرد دریافت می‌شود.

تقویت حمایت مالی از بیمه پایه و تکمیلی

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان تاکید کرد: حمایت مالی باید از بیمه پایه و تکمیلی تقویت شود تا عمده نگرانی فرد بیمار تنها در زمینه بیماری باشد که در این راستا درگیر نشدن بیمار با مسائل مالی هدف کلیدی و راهبردی دولت سیزدهم است.

وی ادامه داد: نوع نگاه مسئولان دولت سیزدهم و حاکمیت نسبت به مسئله سلامت جدی‌تر از گذشته شده است و اتفاقات مثبت کنونی نتیجه توجه به حوزه سلامت است.

ارسال دیدگاه شما