• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218331 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۱۴ - 18:53
شیدایی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان همدان شد
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

شیدایی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان همدان شد

در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان که با حضور تعدادی از مقامات کشوری و استانی برگزار شد، رسول شیدایی به عنوان مدیرکل جدید معارفه و از زحمات محمود نقوی و رضا زارعی تقدیر شد.

آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با حضور احمد محمودزاده، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش، حسن رضانیا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان و جمعی از مسئولین و مدیران استانی و شهرستانی و همچنین تنی چند از مدیران مدارس نواحی یک و دو در سالن اجتماعات خانه معلمان همدان برگزار شد.

در این مراسم از محمود نقوی، مدیرکل و رضا زارعی، سرپرست سابق اداره کل آموزش و پرورش استان تقدیر به عمل آمد و طی حکم وزیر آموزش و پرورش، رسول شیدایی (مدیر پیشین آموزش و پرورش ناحیه یک) به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان همدان معرفی شد.

محمود نقوی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان نیز در این آیین با بیان اینکه مردمی‌سازی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد، گفت: در راستای افزایش شور و نشاط دانش‌آموزان مجموعه.های ورزشی در دولت سیزدهم از ۱۳۰ مورد به ۲۰۰ مورد افزایش یافت و با کمک‌های مردمی یک زمین چمن مصنوعی با مبلغ ۹۰ میلیارد ریال نیز افتتاح شد.

نقوی از افزایش و ارتقای سطح ۱۱ پله‌ای نهضت سوادآموزی همدان در جهت کاهش بی‌سوادی خبر داد و اظهار کرد: عشایر استان که معلم نداشتند در دولت سیزدهم صاحب معلم شدند.

وی با تاکید بر نگاه حمایتی دولت سیزدهم به آموزش و پرورش، بیان کرد: رویکرد دولت قبل خصوصی‌سازی آموزش و پرورش بوده و انجام رتبه.بندی معلمان هشت سال بر زمین ماند؛  بر همین اساس در سال ۱۴۰۰ فقط سه درصد از بودجه دولت به آموزش و پرورش اختصاص یافت اما در سال جاری این رقم به یازده درصد رسیده است.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: سهم استخدام در آموزش و پرورش استان همدان در دولت قبل ۱.۲ بوده که امسال این رقم با حمایت و پشتیبانی‌های استاندار و امام جمعه همدان به ۲.۲ رسیده است.

وی ادامه داد: گفتنی است، چند سال طول می‌کشد تا کمبود نیرو در آموزش و پرورش همدان به طور کامل جبران شود.

ارسال دیدگاه شما