• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218333 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۱۸ - 19:26
روند احیا و مرمت بازار قدیمی همدان باید تسریع شود
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد

روند احیا و مرمت بازار قدیمی همدان باید تسریع شود

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر تسریع روند احیا و مرمت بازار قدیمی همدان، گفت: حدود یک ماه است که عملیات اجرایی احیای راسته بازار سمسارخانه شروع شده است.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در بازدید از روند عملیات اجرایی احیای بافت بازار همدان، اظهار کرد: بخشی از اقدامات مرمت بازار قدیمی و تاریخی همدان، جداره‌سازی پیاده‌راه‌های بوعلی و اکباتان، حذف الحاقات (تابلوها و سایه‌بان‌ها)، ساماندهی کابل‌ها و ... تا زمان حضور ارزیابان برای بررسی و ارزیابی انجام گرفت.

بادامی‌نجات با اشاره به بحث ثبت جهانی هگمتانه در ماه‌های اخیر، بیان کرد: موضوع ثبت جهانی به موضوعات دیگری برای حفظ و تقویت بافت‌ها، بناها و آثار تاریخی کمک کرده است.

وی در خصوص احیای راسته بازار سمسارخانه، عنوان کرد: این راسته یکی از قسمت‌های سنتی و زیبای بازار همدان است که اتمام عملیات اجرایی آن ۸ ماه پیش‌بینی شده است که حدود یک ماه از شروع عملیات اجرایی آن توسط پیمانکار می‌گذرد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه گذر فرهنگی و گردشگری از مسیر میدان باباطاهر تا خانه تاریخی پوستی‌زاده خواهد بود، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی مسیر گردشگری در حال اجرا است که این پروژه در جذب سرمایه‌گذاران گردشگری و متعاقب آن افزایش انگیزه مالکین برای حفظ و احیای خانه‌های واجد ارزش بسیار تاثیرگذار است.

بادامی‌نجات از مرمت و بازسازی بنای تاریخ و تمدن (خانه پوستی‌زاده) به همت سازمان عمران شهرداری خبر داد و گفت: این بنا سال‌های گذشته به همت مدیریت شهری تملک و مرمت شده و به عنوان یک مجموعه فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: سازمان عمران شهرداری همدان مجدداً بازسازی و مرمت بنای تاریخی پوستی‌زاده را شروع کرده و تلاش بر این است که این اثر تاریخی ارزشمند برای سال‌های آینده به عنوان هویتی از شهر همدان حفظ شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: کاربری جدیدی برای این بنای تاریخی تعریف شده است که در آینده مردم شهر بتوانند از ظرفیت آن استفاده کنند.

بادامی‌نجات با اشاره به تاکید اعضای شورای شهر بر احیا بافت‌های تاریخی و واجد ارزش سطح شهر، گفت: آثار و بناهای بی‌نظیر و ارزشمندی در کهن شهر همدان وجود دارد که تکرار نشدنی هستند و مسئولیت هر کدام از ما در حوزه مدیریت شهری حفظ این بناهای واجد ارزش است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: تاکید ما بر افزایش نیروی کار متخصص برای سرعت بخشیدن به این فعالیت‌ها است که بتوانیم تا پایان دوره ششم شورا شاهد اقدامات قابل توجهی در حوزه گردشگری باشیم.

ارسال دیدگاه شما