• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218342 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - 21:46
پرداخت‌های قبل و بعد از اصلاح افزایش هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی، مصداق تبعیض است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان اعلام کرد

پرداخت‌های قبل و بعد از اصلاح افزایش هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی، مصداق تبعیض است

کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با موضوع هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی با حضور اعضای کمیسیون، مسئولان تأمین اجتماعی استان و تعدادی از پیمانکاران ساختمانی برگزار شد و مشکلات بیمه کارگران ساختمانی و قوانین تأمین اجتماعی در این خصوص از سوی نمایندگان سازندگان و مسئولان مربوطه عنوان شد.

اکبر کاوسی‌امید، رئيس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه با بیان اینکه هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی به یک باره با یک افزایش نمایی مواجه شد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد این اقدام غیرکارشناسانه بوده و یا واقع‌بینانه نبوده و با این افزایش کل کشور، شوکه شد.

کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه جزو اولین شوراهای شهر مکاتبه‌کننده با مجلس در این خصوص بودیم، بیان کرد: نمایندگان استان نیز در این موضوع پیگیری‌هایی داشتند که منجر به اصلاح این قانون شد.

وی تصریح کرد: فاصله بین اجرای قانون مشمول افزایش تا اصلاح آن حدود هفت ماه بود که برخی شهروندان نیز در این بازه زمانی پرداخت‌هایی داشته و با توجه به اصلاح صورت گرفته، مراجعاتی به تأمین اجتماعی و شورای شهر به این منظور شاهد بوده‌ایم.

پرداخت‌های قبل و بعد از اصلاح افزایش هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی، مصداق تبعیض بوده

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اصل سوم قانون اساسی مبنی بر عدم تبعیض و اجرای عدالت، اظهار کرد: در این موضوع خاص، برداشت ما این است که پرداخت‌های قبل و بعد از اصلاح افزایش هزینه بیمه تأمین اجتماعی در پروانه‌های ساختمانی، مصداق تبعیض بوده و این مهم باید پیگیری شود.

کاوسی‌امید خواستار رسیدگی به این موضوع به منظور حل مشکل شهروندان شد و تصریح کرد: این موضوع باید از طریق شورای نظارتی، هیئت‌های حل اختلاف و انعکاس موارد از طریق تأمین اجتماعی استان به مرکز در راستای برقراری عدالت و حفظ حقوق شهروندان پیگیری شود.

ارسال دیدگاه شما