• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218344 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - 22:16
صدور جریمه‌ای بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان برای ۶۱۲ پرونده طی سال جاری
در دیدار مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان و فرماندار رزن مطرح شد

صدور جریمه‌ای بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان برای ۶۱۲ پرونده طی سال جاری

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با فرماندار رزن دیدار کرد. در این دیدار بر مواردی مانند رویکرد تعزیرات حکومتی در تعامل با تمام دستگاه‌ها و جریمه بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان برای ۶۱۲ پرونده تعزیراتی اشاره شد.

مرضیه یونسی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان در دیدار با فرماندار رزن، اظهار کرد: به جرأت می‌توانیم بگوییم پرونده‌های تعزیرات حکومتی استان از تعداد پرونده‌های دادگستری بیشتر است.

یونسی با بیان اینکه حضور مستمر تعزیرات حکومتی در بازار و تسهیل دسترسی مردم به خدمات تعزیرات حکومتی از مهم‌ترین وظایف تعزیرات حکومتی است، عنوان کرد: رویکرد تعزیرات حکومتی تعامل با تمام دستگاه‌ها بوده و ما در کنار تولیدکننده و حامی مصرف‌کننده هستیم.

وی یکی از ویژگی‌های عالی استان همدان را سلامت اداری کارکنان ادارات و دستگاه‌ها از جمله کارکنان ادارات تعزیرات حکومتی دانست و خاطرنشان کرد: اگر هم مردم و هم مسئولان در هر شرایطی با انصاف رفتار کنند، بسیاری از مسائل و مشکلات کاهش پیدا می‌کند.

صدور جریمه بیش از ۶۷ میلیارد تومان برای ۶۱۲ پرونده

علی‌اصغر غفاری‌آثار، فرماندار رزن نیز در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات تعزیرات حکومتی شهرستان، اظهار کرد: کل پرونده‌های وارده امسال به تعزیرات حکومتی این شهرستان افزون بر ۶۱۲ مورد بوده که کل محکومیت و جریمه این موارد افزون بر ۶۷ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان بوده است.

غفاری‌‌آثار این پرونده‌ها را شامل پرونده‌هایی چون قاچاق بهداشتی و کالا خدمات دانست و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعزیرات حکومتی این شهرستان ۷۷۵ مورد گشت و بازرسی مشترک از سطح واحدهای صنفی این شهرستان داشته که از این تعداد، ۱۲۳ مورد از بازرسی و گشت‌های مشترک به علت تخلف منجر به تشکیل پرونده شده است.

پرونده‌هایی در مورد کالاهای تاریخ مصرف گذشته و گران‌فروشی در صدر موارد ارجاعی به تعزیرات بوده است

وی بیان کرد: در این گشت و بازرسی‌های مشترک انجام شده تعزیرات حکومتی منجر به تشکیل پرونده در شهرستان، بیشترین پرونده‌ها به کالاهای تاریخ مصرف گذشته، گران‌فروشی، عدم درج قیمت و نیز عدم صدور فاکتور اختصاص داشته است.

تعداد ماشین حمل سوخت محدود است

علیرضا حسین‌زاده، رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان رزن نیز گفت: سوخت باید با ماشین مخصوص سوخت حمل شود و در حال حاضر یکی از مشکلات ما در شهرستان رزن این است که تعداد ماشین حمل سوخت محدود است و همین امر موجب شده کشاورزان سوخت خریداری شده خود را از طریق تانکر جابه‌جا کنند و براساس تبصره چهار ماده ۱۸ هر فردی که مجوز حمل نداشته باشد، سوخت در حال حمل توسط وی قاچاق محسوب می‌شود.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل نیاز است یا تعداد ماشین‌های حمل سوخت شهرستان افزایش پیدا کند؛ در غیر این صورت جایگاه‌های سوخت به افرادی که فاقد مجوز حمل سوخت هستند، سوخت تحویل ندهد.

ارسال دیدگاه شما