• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218351 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۵ - 22:04
نقش موثر سازمان فرهنگی شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی | تعامل خوب نیروی انتظامی با مدیریت شهری
در صحن شورا مطرح شد

نقش موثر سازمان فرهنگی شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی | تعامل خوب نیروی انتظامی با مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در جلسه صحن شورا اعلام کرد نیروی انتظامی و شهرداری دو بال مهم جامعه هستند و باید همواره تقویت شوند. رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه به نقش موثر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در جلسه صحن شورا که با حضور فرمانده انتظامی استان و هیئت همراه برگزار شد، ابتدا به ارائه گزارشی از اجلاس شصت و نهمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور در مشهد مقدس، پرداخت.

مسگریان با اشاره به فاجعه انسانی در غزه، اظهار کرد: این روزها شاهد صحنه‌های دردناک ظلم و ستم استکبار جهانی بر مظلومان غزه هستیم که دیدن صحنه‌های دردناک قلب هر انسانی را به  درد می‌آورد که به امید خداوند متعال مقاومت حماس نوید پیروزی را خواهد داد.

وی ضمن تشکر از نیروی انتظامی در ایجاد نظم و آرامش جامعه در حوزه‌های مختلف انتظامی، ترافیکی و اجتماعی، اضافه کرد: این بزرگواران ایثارگرانه بدون هیچ چشم داشتی برای آرامش مردم شبانه‌روز در تلاشند و امنیت و آرامش امروز خود را مرهون دلاوری و ایثارگری‌های این بزرگواران هستیم.

تعامل خوب نیروی انتظامی با مدیریت شهری

این مقام مسئول با اشاره به تعامل خوب نیروی انتظامی با مدیریت شهری، بیان کرد: شهربانی و شهرداری دو بال مهم جامعه هستند که در جهت ارتقای کیفیت، رفاه و امنیت مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و این دو بال باید همواره تقویت شوند تا بتوانند خدمات مطلوبی را برای مردم داشته باشند.

وی اضافه کرد: بیشترین ارتباط مردمی را دو ارگان نیروی انتظامی و شهرداری دارند که فعالیت خوب این دو نهاد میتواند نقش مهمی در رضایت‌مندی مردم داشته باشد.

رئیس شورای شهر همدان به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در انتخابات نقش مهمی را ایفا می‌کند و هم از لحاظ امنیت صندوق‌ها و هم ایجاد امنیت روحی برای مردم باعث افزایش مشارکت مردمی می‌شود.

تحقق انضباط اجتماعی با خدمات نیروی انتظامی و مدیریت شهری

سردار سلمان امیری، فرمانده نیروی انتظامی استان همدان ضمن تشکر از تعامل خوب شورای شهر و شهرداری همدان با پلیس، گفت: فعالیت‌های شهرداری بسیار گسترده است و اقداماتی که در خدمت‌رسانی به مردم انجام می‌دهد قابل تقدیر است.

امیری با بیان اینکه نتیجه انسجام و همدلی ایجاد امنیت در کشور است، یادآور شد: وظیفه نیروی انتظامی ایجاد امنیت و آرامش‌خاطر برای شهروندان و وظیفه شورای شهر و شهرداری ایجاد آرامش شهروندان و مدیریت بر نظم شهری است و خدمات این دو نهاد، موجب تحقق انضباط اجتماعی مطلوب در جامعه می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا تعامل و همکاری مجموعه شورا و شهرداری با نیروی انتظامی قطعاً رفاه، امنیت و انضباط اجتماعی را برای شهروندان به ارمغان می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه بی‌توجهی به حقوق دیگران منجر به جرم می‌شود، بیان کرد: جرم یک پدیده اجتماعی است که باید با نگاه فرهنگی در راستای اصلاح آن قدم برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه پیشگیری مهم‌ترین مقوله در جلوگیری از بروز جرم است، گفت: آموزش‌های شهروندی در آگاهی‌بخشی و کاهش جرایم بسیار موثر است و شهرداری همدان با آموزش‌های شهروندی برای پیشگیری از جرایم اقدامات خوبی انجام داده است که جای تقدیر دارد.

امیری شهرداری را خط مقدم حوزه ترافیک دانست و یادآور شد: چنانچه  آموزش‌های فرهنگ ترافیکی به درستی انجام شود شاهد کاهش جرایم خواهیم بود.

روزانه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان از حساب مردم از طریق کلاهبرداری‌های اینترنتی برداشته می‌شود

وی با اشاره به اینکه بیشترین تماس‌های شهروندان با سامانه  پلیس راهور برای گزارش موضوعات سد معبر، پارک دوبل و رانندگی‌های خطرناک است، تصریح کرد: با توجه به اینکه روزانه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان از حساب مردم از طریق کلاهبرداری‌های اینترنتی برداشته می‌شود، پلیس فتا در این زمینه ورود جدی داشته و به صورت شبانه‌روزی در خصوص مسدود کردن حساب‌های کلاهبرداران اقدام می‌کند.

این مقام مسئول همچنین به ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود مدیریت شهری در زمینه تخریب ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز ورود جدیتر کند و در این زمینه ما آمادگی همکاری را داریم و معتقدیم برخورد با متخلفین باید با قاطعیت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در مورد نقش نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات نیز اظهار کرد: پلیس از نهادهایی است که در انتخابات به دور از نگاه جناحی نقش موثری را در حضور حداکثری دارد و الگویی برای مردم شده است.

لزوم کمک مدیریت شهری به پلیس در زمینه اقدامات فرهنگی و اجتماعی

وی تصریح کرد: پلیس در پیشگیری‌های آسیب‌های اجتماعی در خط مقدم بوده و حضور جدی دارد؛ بر این اساس نیاز است مدیریت شهری پلیس را در اقدامات فرهنگی و اجتماعی کمک کند؛ چرا که این دو نهاد در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مسائل ترافیکی و غیره نیاز به همکاری و مشارکت دوسویه و مستمر دارند.

امیری با بیان اینکه آمادگی همکاری هرچه بیشتر با شهرداری در زمینه‌های مختلف مخصوصا حوزه ترافیک را داریم، گفت: با این همدلی، هماهنگی و همسویی است که می‌توانیم بخشی از خواسته‌های شهروندان را برطرف کنیم و اگر این همدلی و هماهنگی وجود نداشته باشد قطعا آسیب‌های اجتماعی آن به مردم باز خواهد گشت و زمینه نارضایتی مردم را به همراه خواهد داشت.

نقش موثر سازمان فرهنگی شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی

سعید شهابی‌نیا، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به نقش موثر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: ایجاد مشارکت مردمی یکی از سیاست‌های دولت است که این سیاست‌ها در حوزه فرهنگی اجتماعی و ورزشی از تاکیدات شورای شهر هم بوده تا با برنامه‌های موثر بتوانیم مشارکت مردم در مباحث اجتماعی و فرهنگی را افزایش دهیم.

شهابی‌نیا مشارکت مردمی را در کاهش هزینه‌ها و اداره بهتر شهر موثر دانست و افزود: آموزش‌های شهروندی از مباحث مهمی است که در راستای افزایش مشارکت شهروندان توسط شهرداری انجام می‌شود که نتیجه آن ایجاد تعلق اجتماعی است.

وی با انتقاد از اینکه دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگی در این حوزه ماموریت خود را فراموش کرده‌اند، گفت: برگزاری مراسم و مناسبت‌های فرهنگی از جمله اقداماتی است که اگر شهرداری در این زمینه پشتیبانی و حمایت نداشته باشد برنامه‌ای اجرا نمی‌شود و این در حالی است که مدیریت شهری تنها متولی فرهنگی در شهر نیست.

ارسال دیدگاه شما