• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218360 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۸ - 15:14
احداث ساختمان جدید دانشکده بهداشت در دو بلوک و  از محل مولدسازی و فروش اموال  مازاد دانشگاه علوم پزشکی
در مراسم کلنگ‌زنی احداث ساختمان جدید دانشکده بهداشت مطرح شد

احداث ساختمان جدید دانشکده بهداشت در دو بلوک و از محل مولدسازی و فروش اموال مازاد دانشگاه علوم پزشکی

عملیات ساخت دانشکده جدید بهداشت امروز، ۲۸ آبان ماه با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار همدان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شد.

ابوالفضل باقری‌فرد، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین کلنگ‌زنی ساختمان جدید دانشکده بهداشت، گفت: با وجود راه‌اندازی رشته‌های متعدد در دانشگاه علوم پزشکی همدان اما توسعه فضاهای آموزشی متناسب با این رشته‌ها توسعه نیافته است.

باقری‌فرد اظهار کرد: البته چند سال گذشته در همدان نسبت به توسعه کمی و کیفی رشته‌ها کارهای خوبی صورت گرفت و بیشتر رشته‌های پزشکی در علوم پزشکی این استان تدریس می‌شود اما از نظر فیزیکی متناسب با رشته‌ها رشد نکرده است.

وی ادامه داد: این وضعیت موجب تراکم دانشجو در رشته‌های مختلف پزشکی، دانشگاه و دانشکده‌ها استان همدان شد تا جایی که دانشجویان از فضاهای لازم آموزشی و کمک آموزشی بی‌بهره هستند.

ساخت دانشکده جدید بهداشت از محل مولدسازی و فروش اموال و املاک مازاد دانشگاه علوم پزشکی

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امروز با کمک استانداری همدان ایجاد ساختمان دانشکده جدید بهداشت آغاز شد تا بخشی از کمبود فضای آموزشی مورد نیاز در آینده نزدیک با توسعه و بهره‌برداری از این ساختمان، کاهش یابد.

وی افزود: عملیات ساخت دانشکده جدید بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی همدان از محل مولدسازی و فروش اموال و املاک مازاد و غیرقابل استفاده این دانشگاه صورت گرفت که دانشگاه علوم پزشکی در این باره پیشتاز است.

وسعت دانشکده جدید بهداشت ۸ هزار متر مربع است

علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان نیز در این مراسم، گفت: یکی از تکالیف پیش‌بینی شده در قانون بودجه و موارد مورد تاکید دولت سیزدهم به همه دستگاه‌های اجرایی مولدسازی است؛ یعنی اموال غیر قابل استفاده شامل ساختمان، ابنیه و زمین‌های مازاد برای رفع نیازها و تکمیل طرح‌های در دست اجرا به فروش برسد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه ساختمان دانشکده بهداشت نیز از محل فروش اموال مازاد دانشگاه علوم پزشکی همدان در زمینی به وسعت هشت هزار متر مربع تکمیل می‌شود، تصریح کرد: دیگر دستگاه‌های اجرایی مکلف به توجه به موضوع مولدسازی اموال هستند و در این باره روز گذشته در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تاکید شد که یکی از مولفه‌های حائز اهمیت در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی، موضوع مولدسازی و تبدیل به احسن کردن اموال و املاک است.

راه‌اندازی دانشکده جدید بهداشت در دو بلوک ۴ طبقه

محمدمهدی مجذوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه ساختمان جدید دانشکده بهداشت در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع در دو بلوک چهار طبقه به همراه ساختمان ورودی راه‌اندازی می‌شود، گفت: این ساختمان دارای فضاهایی نظیر آمفی‌تئاتر، نمازخانه، آزمایشگاه، کارگاه، کتابخانه و سالن مطالعه، دو باب کلاس بزرگ، ۱۳ باب کلاس کوچک و پنج باب کلاس متوسط است.

مجذوبی با بیان اینکه برای این مجموعه سالن‌های نقشه‌کشی، رایانه، اداری آموزشی و اتاق‌های اعضای هیئت علمی در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: برای خروج از مشکلات موجود در زمینه کمبود فضای آموزشی این مسیر تداوم دارد تا بتوان از محل فروش اموال مازاد نسبت به توسعه فضاهای مورد نیاز اقدام کرد.

ارسال دیدگاه شما