• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر
  • اِلخَميس ١٧ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Thursday 30 Nov 2023
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218361 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۸ - 20:53
اختصاص ۲۰ درصد از اعتبارات شهرستان همدان به نوسازی مدارس
فرماندار همدان خبر داد

اختصاص ۲۰ درصد از اعتبارات شهرستان همدان به نوسازی مدارس

فرماندار همدان با اشاره به اختصاص ۲۰ درصد از اعتبارات شهرستان همدان به نوسازی مدارس، گفت: کارگروه ویژه پیگیری و رسیدگی مشکلات مدارس روستایی تشکیل شد.

مسلم مخفی، فرماندار همدان در شورای آموزش و پرورش این شهرستان، اظهار کرد: متاسفانه گزارش‌هایی از برخی معلمان و مراکز آموزشی به ویژه در مقطع متوسطه داریم که حاکی از انتظارات غیرضروری از دانش‌آموزان برای تهیه و فراگیری کتاب‌های کمک درسی است.

مخفی با بیان اینکه فشار بیش از حد و سخت‌گیری برخی از معلمان استرس دانش‌آموزان و نارضایتی والدین را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: تنوع کتاب‌های غیردرسی، کمک آموزشی و میزان فروش این کتاب‌ها با توصیه برخی از معلمان باعث شده اصل کتاب درسی دانش‌آموزان به حاشیه برود و هزینه‌هایی را نیز به والدین دانش‌آموزان تحمیل کند.

تشکیل کارگروه ویژه پیگیری و رسیدگی مشکلات مدارس روستایی

وی از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری و رسیدگی مشکلات مدارس روستایی خبرداد و گفت: در مدارس روستایی با شرایط متفاوت از مدارس سطح شهر مواجهیم که لازم است ضمن تشکیل کارگروهی از ظرفیت بخشداری، دهیاری، خیرین، شوراهای اسلامی و سایر افراد تاثیرگذار در روستاها برای رفع مشکلات مدارس روستایی استفاده شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرد توجه مدیران مدارس به سیستم گرمایشی مدارس و ایمنی آن مورد تاکید است تا ضمن فراهم نمودن فضای آموزشی با دمای مناسب برای دانش‌آموزان از هرگونه مخاطره احتمالی پیشگیری شود.

اختصاص ۲۰ درصد از اعتبارات شهرستان همدان به نوسازی مدارس

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان با بیان اینکه در سال جاری ۲۰ درصد اعتبارات شهرستان را به نوسازی مدارس اختصاص دادیم، عنوان کرد: مشکل انشعابات برخی از مدارس با هماهنگی دستگاه‌های خدماتی قابل حل است و نوسازی مدارس در این راستا هر چه سریع‌تر پیگیری و اقدام نماید.

وی افزود: تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام باقی‌مانده بسیار زیاد و منابع اعتباری در اختیار محدود است؛ لذا اعتبار مورد نیاز به منظور تکمیل و تسریع در بهره‌برداری پروژه‌های آموزشی باید از منابع ملی و خیری مد نظر قرار گیرد.

فرماندار همدان با قدردانی از حضور پر شور مردم همدان در راهپیمایی روز گذشته در حمایت از مردم مظلوم غزه، یادآورشد: این روزها فرصتی مناسب برای نشان دادن چهره واقعی رژیم غاصب، زورگو، کودک‌کش و ظالم صهیونیستی است که لازم است ضمن پاسخ به شبهات ماهیت این رژیم در سطح مدارس به خوبی برای دانش‌آموزان تبیین شود.

در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان از رسول شیدایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان به واسطه زحمات ایشان در دوران تصدی آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان و از محسن صیفی‌کار نویسنده و فعال حوزه ادبیات و پایداری دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه شما