• ۱۴۰۳ جمعه ۱ تير
  • اِجُّمعَة ١٤ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Friday 21 Jun 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218366 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۹ - 12:46
تشریح مشکلات آتی عدم تخصیص ۲۵ درصد وجوه وصول شده از فروش حامل‌های انرژی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان در صحن شورا

تشریح مشکلات آتی عدم تخصیص ۲۵ درصد وجوه وصول شده از فروش حامل‌های انرژی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به درخواست تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح جامع ترافیک از استاندار، مشکلات آتی از عدم تخصیص ۲۵ درصد وجوه وصول شده از فروش حامل‌های انرژی را تشریح کرد.

اکبر کاوسی‌امید، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان در نطق پیش از دستور صحن شورا با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار به رهروان صبر و استقامت، اظهار کرد: یکی از آینده‌گویی‌های این بانوی بزرگ در سخنرانی بزم یزید این بود که یزیدیان نمی‌توانند یاد و مسیر اهل بیت (ع) را از بین ببرند.

کاوسی‌امید با بیان اینکه این آینده‌گویی اکنون در سراسر دنیا محقق شده است، عنوان کرد: ادامه مسیر اهل بیت (ع)، مسیر بسیار روشنی برای آزادی‌خواهان جهان است.

درخواست تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح جامع ترافیک از استاندار

وی با اشاره به اینکه درخواست تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح جامع ترافیک را از استاندار داریم، اضافه کرد: از حدود دو سال پیش، بارها به شهرداری در خصوص اصلاح فرآیند انعقاد قراردادها تذکراتی داده‌ایم و خواستار اصلاح فرآیندها به گونه‌ای بودیم که وقت مردم در شهرداری تلف نشود که تا به امروز اتفاقی در این خصوص رخ نداده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به دلیل عدم اصلاح فرآیندها، بخشی از فعالان حوزه ساخت‌و‌ساز و مسکن از همدان رفته‌اند، خاطرنشان کرد: قرار بر ایجاد یک میز جدا برای رسیدگی به موضوعات این فعالان به منظور تسریع امور آ‌‌‌ن‌ها در شهرداری تشکیل شود که این مهم نیز انجام نشد.

بودجه ۱۴۰۲ خلاء دارد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی بودجه ١۴٠٢ را به گونه‌ای تدوین کرده است که دارای گپ و خلاء بوده و با در نظر گرفتن این امر باید بودجه ١۴٠٢ به منظور جلوگیری از هر گونه برداشت و اجرای درست آن، شفاف و فاقد خلاء باشد.

کاوسی‌امید با اشاره به بند سوم، تبصره ١۴ قانون بودجه ١۴٠٢، خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی، پس از وصول ظرف مدت یک ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود.

۲۵ درصد از وجوه وصول شده از فروش حامل‌های انرژی صرف نوسازی ناوگان شهری می‌شود

وی یادآور شد: مقرر شده است با تصویب شورای برنامه‌ریزی استان به شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها پرداخت و ٢۵ درصد آن صرف نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهری و تأمین ماشین‌آلات دهیاری‌های کشور با اولویت مناطق محروم شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: تا به امروز هیچ پرداختی در این حوزه رخ نداده است؛ در حالی که در بودجه ٨٠ میلیارد تومان با هدف درآمد پایدار شهرداری از این ردیف پیش‌بینی داشتیم.

عدم تخصیص ۲۵ درصد وجوه وصول شده از فروش حامل‌های انرژی چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه عدم پرداخت عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی مشکلاتی را به دنبال دارد، گفت: عدم تخصیص ٢۵ درصد به منظور نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، خود موجب بروز مسائل و مشکلات بسیاری در مباحث ترافیکی در سطح شهر شده است.

کاوسی‌امید با بیان اینکه مابقی مبلغ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل فروش حامل‌های انرژی، صرف مسائل جاری به ویژه پرداخت حقوق‌ها می‌شود، اظهار کرد: عدم تخصیص در این بخش نیز مشکلاتی را به دنبال داشته و این امر موجب شده است که شهرداری به منظور تأمین هزینه‌های جاری به سمت شهرفروشی و فروش ملک حرکت کند.

شهرداری باید به سمت ملک فروشی برود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: عدد پیش‌بینی شده در بودجه شهرداری با روند کنونی قابل تحقق نیست و شهرداری مجبور است برای پر کردن این خلاء به سمت ملک فروشی برود.

وی خواستار تدبیری به منظور حل این مشکل شد و افزود: رئیس مجلس، رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، کمیسیون تلفیق، کمیسیون عمران و کمیسیون بودجه مجلس نیز باید به این موضوع، ورود جدی داشته و فکری برای این مشکل کنند.

کاوسی‌امید متذکر شد: به منظور پیگیری این مهم نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه شما