• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 228673 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۳/۳/۲۴ - 17:01
۶ سد مهم و بزرگ کشور ۱۰۰ درصد پر شدند
براساس آمار شرکت مدیریت منابع آب ایران

۶ سد مهم و بزرگ کشور ۱۰۰ درصد پر شدند

آخرین آمار شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد که سدهای دز، ارس، کوثر، قشلاق، خیرآباد و ایلام نسبت به سال آبی گذشته به صورت ۱۰۰ درصدی پر شده‌اند.

به گزارش آفتاب صبح، به نقل از خبرگزاری ایرنا،  بارش‌های خوب اوایل خردادماه و نیز ذوب شدن برف در برخی نقاط کشور سبب رشد میزان پرشدگی سدهای کشور شده است. بر اساس آخرین آماری که از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران منتشر شده، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۱۹ خردادماه امسال پرشدگی شش سد مهم و بزرگ کشور به ۱۰۰ درصد رسیده‌ است.

سد دز در استان خوزستان با داشتن ۲ میلیارد و ۶۳۸ میلیون مترمکعب آب از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۹ خردادماه به ۱۰۰ درصد پرشدگی رسید. سد ارس در استان آذربایجان شرقی نیز با داشتن یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون مترمکعب آب با ۴۳ درصد رشد نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد پر شد.

سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۵۴۵ میلیون مترمکعب ۱۰۰ درصد پرشدگی دارد. سد قشلاق استان کردستان نیز که از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۹ خرداد ۲۱۵ میلیون مترمکعب آب داشته با ۲۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۱۰۰ درصد پرشدگی رسید.

همچنین، سد خیرآباد در استان سیستان و بلوچستان با داشتن ۲۸ میلیون مترمکعب آب و رشد ۶۱ درصدی نسبت به سال آبی گذشته به ۱۰۰ درصد پرشدگی رسیده است. سد ایلام استان ایلام نیز با داشتن ۶۴ میلیون مترمکعب آب با رشد ۱۳ درصدی نسبت به سال گذشته آبی از درصد پرشدگی ۱۰۰ درصدی برخوردار شده است.

در مجموع می‌توان گفت که کل سدهای مهم و بزرگ کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۹ خردادماه امسال دارای ۶۷ درصد پرشدگی بودند.

 

ارسال دیدگاه شما