• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 208287 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۴/۲۸ - 11:32
319  میلیارد تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان پرداخت شد
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان:

319 میلیارد تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از پرداخت مبلغ 319 میلیارد تومان بابت مطالبات موسسات و مراکز درمانی در سطح استان از ابتدای سالجاری خبر داد.

دکتر فریبرز نیاستی اظهار داشت : با توجه به نقش اثرگذار تامین مالی منابع مورد نیاز در موسسات درمانی طرف قرارداد به منظور ارائه خدمات مطلوبتر به بیماران، اداره کل بیمه سلامت استان از سال گذشته تمام توان خود را به کار گرفته است تا با تسریع در پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد ، مراکز پاراکلینیک،  داروخانه ها و ...  نسبت به تسویه مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان مبادرت نماید.
 مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به پرداخت مبلغ 319 میلیارد تومان از مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان از ابتدای سالجاری تا کنون گفت : در نتیجه این پرداخت ها تمامی مطالبات موسسات و مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان تا پایان سال 1401 تسویه شد.  همچنین مطالبات داروخانه های خصوصی تا پایان خرداد ماه سالجاری در تاریخ 04/04/1402 پرداخت شد. مطالبات بیمارستانهای خصوصی، مراکز خصوصی، غیردانشگاهی، مراکز پاراکلینیک، آزمایشگاهها تا پایان اردیبهشت ماه ، مطب پزشکان بخش خصوصی تا پایان خرداد ماه ، مطالبات پزشکان خانواده شهری تا پایان خرداد ماه و سطح یک روستایی دانشگاه علوم پزشکی همدان و اسدآباد نیز تا پایان خرداد ماه سال 1402 تسویه گردید. شایان ذکر است که همه این پرداخت ها در نیمه اول تیرماه سالجاری انجام پذیرفته است.  
 وی با اشاره به اینکه همه داروخانه های خصوصی استان طرف قرارداد با بیمه سلامت می باشند افزود: در حال حاضر 263 داروخانه در سطح استان همدان طرف قرارداد با بیمه سلامت می باشند. با توجه به اینکه تامین داروهای مورد نیاز بیماران از اهمیت بسزایی برخوردار است، ما باید از تمام توان و ظرفیت خود جهت پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌ها استفاده کنیم در همین راستا مطالبات داروخانه های خصوصی استان تا پایان خرداد ماه  در تاریخ 04/04/1402  پرداخت شده است.
دکتر نیاستی یادآور شد : با توجه به رویکرد راهبردی سازمان بیمه سلامت در خصوص استقرار سازمان الکترونیک و اجرایی شدن طرح ملی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی و  الکترونیکی شدن فرآیندهای ارائه خدمات و پذیرش و رسیدگی به اسناد پزشکی نه تنها در پرداختهای سازمان تسریع به عمل می آید  بلکه با ساماندهی مراجعات و مدیریت بهتر هزینه های درمانی، امکان اصلاح سایر مشکلات حوزه سلامت بیش از پیش فراهم خواهد شد.
وی تصریح کرد: در طول ادوار گذشته هیچگاه بیمه سلامت در پرداخت مطالبات تا این میزان موفق نبوده و همیشه تاخیرها چند ماه بود، اما در طول دو سال گذشته شرایط بهتری در پرداخت‌ها حاکم شده و پرداختی‌ها خوشبختانه به روز است. امیدواریم تسریع در پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی منجر به ارتقاء کیفیت خدمات سلامت و همچنین افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمات سلامت گردد.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان همچنین ابراز امیدواری کرد که با تسریع در پرداخت مطالبات  موسسات و مراکز درمانی استان  مراکز  مذکور  دغدغه کمتری برای رفع نیازها و کمبودهای خود داشته باشند و این امر موجب تسهیل در خدمت رسانی به بیمه شدگان گردد.

ارسال دیدگاه شما