• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218336 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۲ - 14:01
استاندار به دانشگاه صنعتی همدان دو ماموریت ابلاغ کرد |  ایجاد کارگروه مشترک دانشگاه صنعتی و سازمان همیاری شهرداری
رئیس دانشگاه صنعتی همدان اعلام کرد

استاندار به دانشگاه صنعتی همدان دو ماموریت ابلاغ کرد | ایجاد کارگروه مشترک دانشگاه صنعتی و سازمان همیاری شهرداری

رئیس دانشگاه صنعتی همدان ضمن اشاره به ابلاغ دو ماموریت از سوی استاندار همدان به این دانشگاه، گفت: کارگروهی بین دانشگاه صنعتی و سازمان همیاری شهرداری ايجاد و از ظرفیت علمی دانشگاه برای توسعه هوش مصنوعی در مدیریت شهری استفاده می‌شود.

امیر مومنی، رئیس دانشگاه صنعتی همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه صنعتی همدان یک دانشگاه ماموریت گراست، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری ماموریت تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مهندسی و پژوهش در حوزه‌های مهندسی را دارد.

مومنی بیان کرد: در سال‌های اخیر با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری، شعار سال‌های اخیر در راستای رفع مشکلات صنعت به وسیله علم دانشگاه‌ها، قانون جهش دانش‌بنیان و همچنین اقتصاد مقاومتی، دانشگاه‌ها مکلفند با استفاده از تجربیات خود چرخ صنعت را بهتر بچرخانند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی همدان نیز در این راستا احساس تکلیف می‌کند که نقش مؤثرتری را در تعاملات صنعتی و اقتصادی استان داشته باشد و برای تحقق این مسئله با استانداری در تعامل هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در روزهای گذشته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در جلسه شورای دانشگاه صنعتی حضور داشتند و در این بحث ماموریت دانشگاه برای رفع مشکلات صنعت و توسعه صنعتی و اقتصادی استان مطرح شد.

دانشگاه صنعتی همدان هاب علمی استان می‌شود

رئیس دانشگاه صنعتی همدان بیان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد دانشگاه علاوه بر مسئوليتی که پیش از این استاندار به دانشگاه واگذار کرده در حوزه‌های دیگر علوم مهندسی به عنوان هاب علمی استان و منطقه ایفای نقش کند.

مومنی درباره دو ماموریتی که از سوی استاندار همدان به دانشگاه صنعتی ابلاغ شده است، گفت: این ماموریت‌ها در حوزه‌های هوش مصنوعی و صنایع معدنی است به این صورت که قرار شد دانشگاه در کارگروه‌ها، فعل و انفعالات فن‌آوری و توسعه پژوهش و توسعه دانش‌بنیان استان نقش ایفا کرده و به بالنده شدن آن‌ها کمک کند.

استان همدان ذخایر معدنی ارزشمندی دارد

وی عنوان کرد: استان همدان ذخایر معدنی ارزشمندی دارد و دانشگاه صنعتی همدان نیز از رشته مهندسی معدن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بهره‏‌مند و به دنبال ایجاد مقطع دکترا در این رشته است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به ظرفیت دانشگاه در حوزه هیئت علمی، اظهار کرد: از سوی دیگر با توجه به پتانسیل‌های استان همدان در زمینه صنایع معدنی و کشف معادن جدید لیتیوم پیشنهاد دادیم دانشگاه صنعتی به عنوان بازوی مشورتی و اجرایی استان در حوزه صنایع معدنی به طور عام و در حوزه معادن تازه کشف شده لیتیوم به‌ طور خاص در چرخه فرآوری از اکتشاف و استحصال و فرآوری تا محصول ایفای نقش کند.

وی ادامه داد: علاوه بر رشته مهندسی معدن، بسیاری از رشته‌های دانشگاه صنعتی مانند مهندسی مواد، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی با این موضوع درگیر خواهند شد.

ظرفیت دانشگاه صنعتی همدان در حوزه هوش مصنوعی

این مقام مسئول ضمن اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی در حوزه هوش مصنوعی، گفت: امروز هوش مصنوعی به عنوان یکی از عرصه‌های نوپدید تکنولوژی در دنیا مطرح شده و دانشگاه صنعتی نیز از اساتید خوبی در این حوزه بهره‏‌مند است.

مومنی اضافه کرد: گروه مهندسی کامپیوتر، توانمندی زیادی در این زمینه دارد و دانشجویان خوبی با رتبه‌های برتر وارد دانشگاه صنعتی می‌شوند؛ علاوه بر این ظرفیت‌های فوق باعث شد که ماموریت توسعه هوش مصنوعی در استان به دانشگاه صنعتی واگذار شود.

ایجاد کارگروه مشترک دانشگاه صنعتی و سازمان همیاری شهرداری

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه اخیرا جلسه‌ای با مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری همدان داشتیم و در خصوص بحث توسعه هوش مصنوعی در مدیریت شهری مذاکره کردیم، خاطرنشان کرد: در نهایت قرار شد کارگروهی بین دانشگاه صنعتی و سازمان همیاری شهرداری ايجاد و از ظرفیت علمی موجود در دانشگاه صنعتی برای توسعه هوش مصنوعی در مدیریت شهری استفاده شود.

ارسال دیدگاه شما