• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 228693 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۳/۴/۶ - 22:28
لزوم آمادگی کامل استان مازندران برای مقابله با حوادث احتمالی | محور سوادکوه تا شنبه بسته است
سرپرست ریاست جمهوری تاکید کرد

لزوم آمادگی کامل استان مازندران برای مقابله با حوادث احتمالی | محور سوادکوه تا شنبه بسته است

سرپرست ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم آمادگی استان مازندران و دستگاه‌های امدادرسان برای مقابله با حوادث احتمالی، گفت: رسیدگی مناسب به مصدومان سیل و نیز ترمیم و بازگشایی مسیرهای مواصلاتی با توجه به سفرهای تابستانی ضرورت دارد.

به گزارش آفتاب صبح، به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری در پی‌ سیل سوادکوه و در ارتباط تلفنی با یوسف نوری، استاندار مازندران ضمن دریافت آخرین گزارش‌ها در خصوص حادثه سه‌شنبه شب پنجم تیر ۱۴۰۳، بر آمادگی همه‌جانبه استان و دستگاه‌های امدادرسان با توجه به هشدارهای هواشناسی برای مقابله با حوادث احتمالی پیش‌رو تاکید کرد و از استاندار مازندران خواست ضمن برآورد خسارات وارده، وضعیت مفقودان این حادثه هر چه سریع‌تر روشن شود.

مخبر بر رسیدگی مناسب به مصدومان سیل و نیز ترمیم و بازگشایی مسیرهای مواصلاتی با توجه به سفرهای تابستانی تاکید کرد.

در این ارتباط تلفنی، یوسف نوری استاندار مازندران نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت منطقه از آمادگی همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در صورت تکرار حادثه خبر داد.

حوالی ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه پنجم تیر ۱۴۰۳ پس از بارندگی‌های شدید در مناطقی از ارتفاعات مازندران از جمله سوادکوه جریان‌های سیلابی ایجاد شد و خساراتی بر جا گذاشت.

سیل در محدوده طالع‌رودبار سوادکوه منجر به حرکت کردن انبوهی از واریزه‌های کوهی و سنگ‌ها از ارتفاعات به سمت جاده شد و تعداد زیادی از خودروها زیر این آوردهای سیلابی مدفون شدند.

عاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد که با توجه به حجم بالای آورد سیل سوادکوه و در حال انجام بودن عملیات انتقال مصالح انباشت شده در منطقه، محور سوادکوه تا روز شنبه، ۹ تیر ماه بسته خواهد بود و تردد در مسیر تهران-شمال و بالعکس در این مسیر انجام نمی‌شود.

ارسال دیدگاه شما