• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218365 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۸/۲۸ - 21:44
توصیه رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها برای هزینه‌کرد بودجه متناسب با درآمدها
در آستانه ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس مطرح کرد:

توصیه رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها برای هزینه‌کرد بودجه متناسب با درآمدها

رئیس جمهور از ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس در روز سه شنبه خبر داد و رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه از سوی همه دستگاه‌ها و نهادها را یک ضرورت قطعی دانست.

به نقل از ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئيسی در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت با تشریح روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۳، از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه خبر داد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی مبنی بر همخوانی منابع و مصارف بودجه، عمل به این اصل مهم قانون اساسی در پرهیز از تخصیص بودجه برای مصارفی که منابع پایدار برای آن پیش بینی نشده را ضرورتی قطعی برای همه دستگاه‌ها و نهادها دانست.

آیت‌الله رئیسی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) روز پرستار و همزمانی آن با سالروز اعلام فتح بزرگ رزمندگان اسلام و پایان داعش در عراق و سوریه توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای رزمندگان مقاومت فلسطینی نیز در پیروزی بر بانیان و حامیان داعش در فلسطین اشغالی هم از خدای متعال نصرت و پیروزی مسالت کرد.

پیش از سخنان رئیسی جمهور برخی از اعضای کابینه گزارشی از فعالیت‌های و اقدامات انجام شده در راستای ماموریت ها و وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارائه کردند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت از هماهنگی جهت حضور برخی از اعضای کابینه در دانشگاه‌ها در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت‌: به مناسبت روز بسیج، برای حضور حدود ۱۶ نفر از اعضای محترم هیئت دولت در جمع دانشجویان دانشگاه‌ها تهران و دانشگاه امیرکبیر هماهنگی صورت گرفته است.

محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی از توافق با دکتر علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین ارز واردات خودروهای برقی تاکسی، ون و اتوبوس خبر داد.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز گزارشی از نحوه آماده‌سازی متروی پرند ارائه کرد و گفت: روز گذشته تست گرم متروی پرند انجام شده و این خط ریلی شهری آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم و تحقیقات در گزارشی به ایجاد ۶۰ هزار شغل دانش بنیان طی دو سال و نیم گذشته در دولت مردمی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: در این دولت همچنین تعداد مجلات بین‌المللی ایران به عدد ۳۶۴ رسیده که در تلاش هستیم تا پایان دول اول دولت مردمی این تعداد به ۵۰۰ مجله افزایش یاید.

وزیر علوم و تحقیقات به حمایت ویژه دولت از مجلات فارسی و انگلیسی که تحت نمایه بین‌المللی درآمده‌اند خبر داد و گفت‌: وزارت علوم برای حمایت از مجلات فارسی ۵۰۰ میلیون تومان و برای مجلات انگلیسی ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است.

محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از پیشرفت فیزیکی ۴ هزار ۵۸۹ طرح صنایع تبدیلی ارائه کرد و گفت‌: با بهره‌برداری از این واحدها ۱۵۰ هزار اشتغال مستقیم و نزدیک ۳۰ میلیون تن محصول خام فرآوری خواهد شد که نقش مهمی در صادرات و ارزآوری و مخصوصاً کاهش ضایعات و هدررفت محصولات خواهد داشت.

ارسال دیدگاه شما