• ۱۴۰۳ دوشنبه ۲۵ تير
  • اِلأِثنين ٨ محرم ١٤٤٦
  • Monday 15 Jul 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 228703 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۳/۴/۱۴ - 14:58
مسابقات بخش‌های آوایی، ادبی و هنری آغاز شد
در سومین روز از جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت:

مسابقات بخش‌های آوایی، ادبی و هنری آغاز شد

۱۶۰ نفر از شرکت‌کنندگان سی و یکمین جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت در ۱۲ رشته از امروز، ۱۴ تیر ماه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گزارش آفتاب صبح، به نقل از روابط عمومی دانشگاه ملی مهارت استان همدان، رقابت شرکت‌کنندگان سی و یکمین جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت در سه بخش آوایی، ادبی و هنری و رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، طراحی پوستر، معرق و منبت، تذهیب، شعر، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۵ جزء قرآن کریم، مداحی، اذان، دعاخوانی از امروز، پنجشنبه، ۱۴ تیر ماه سال جاری آغاز شد.

۸۰ نفر در بخش آوایی ... خانم و آقا امروز با یکدیگر رقابت می‌کنند که این مسابقات امروز به پایان می‌رسد. مسابقات بخش هنری نیز با صلاحدید داوران و به این علت که شرکت‌کنندگان فرصت بیشتری برای ارائه اثر خود داشته باشند، طی ۱۴ و ۱۵ تیر ماه برگزار می‌شود. تعداد شرکت‌کنندگان در این بخش نیز ۸۰ نفر است.

گفتنی است، مسابقات ۱۲۰ نفر طی روز گذشته در رشته‌های معارف صحیفه سجادیه، حفظ فرازهایی از صحیفه سجادیه، حفظ و مفاهیم قرآن کریم، تفسیر قرآن کریم، حفظ و مفاهیم احادیث معصومین (ع)، سیره معصومین (ع)، احکام، معارف نماز، پرسمان معارفی و سبک زندگی ایرانی اسلامی به صورت کتبی انجام شد.

همچنین، آثار شرکت‌کنندگان پنج رشته به صورت مستقیم از مرحله نهایی به سی و هشتمین جشنواره ملی قرآن و عترت راه یافت.

 

ارسال دیدگاه شما