• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ اسفند
  • اِلأَربِعا ١١ شعبان ١٤٤٥
  • Wednesday 21 Feb 2024
گل گهر
بیمه کوثر بانک صنعت و معدن بانک ملت بانک تجارت سازمان تامین جتماعی
  • آخرین خبرها
شناسه خبر: 218561 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲/۱۱/۸ - 19:06
شرکت بیش از ۳ هزار دانش‌آموز در مراسم اعتکاف
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد

شرکت بیش از ۳ هزار دانش‌آموز در مراسم اعتکاف

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به شرکت بیش از ۳ هزار دانش‌آموز در مراسم اعتکاف سال جاری، خبر داد: طی سه روز اعتکاف، برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مختلفی برای دانش‌آموزان معتکف برگزار شد.

رسول شیدایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اظهار کرد: مراسم اعتکاف امسال با رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته، با حضور بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر استان همدان در تعداد ۳۱ مسجد برگزار شد.

 

شیدایی بیان کرد: این آیین خلوت‌نشینی دانش‌آموزی همزمان با ایام‌البیض ماه مبارک رجب از اذان صبح روز سیزدهم تا اذان مغرب روز پانزدهم ماه رجب مصادف با پنجم تا هفتم بهمن ماه جاری ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان برپا شد.

 

وی عنوان کرد: این مراسم با هدف تهذیب نفس، ایجاد زمینه و فرصتی برای عبادت خالصانه، خودسازی و ارتقای سطح بینش معنوی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این سه روز خلوت دل، برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مختلفی از جمله مناجات‌خوانی، برگزاری نماز جماعت، نماز شب، ذکر سحری، روزه در طول ایام اعتکاف، محفل انس با قرآن، پاسخ به سوال و شبهات اعتقادی و مراسم توسل به اهل‌بیت (ع) برای دانش‌آموزان معتکف برگزار شده است.

 

وی ضمن قدرانی از زحمات و حمایت‌های دست‌اندرکاران این مراسم معنوی، گفت: امید است این گام‌ها توشه برای آخرت همه‌مان بوده و منشاء خیر و برکات در جهت کیفیت‌بخشی آموزشی و پرورشی در سطح استان شود.

ارسال دیدگاه شما